امیدواری هندی ها به گرفتن سهم چای سیلان در ایران

امیدواری هندی ها به گرفتن سهم چای سیلان در ایران

فوری خرید: شركت های چای هندی سپس این كه بانك UCO اعلام نمود توافق تجاری روپیه-ریال با ایران ادامه خواهد یافت، نسبت به افزایش تجارت با تهران خوش بین هستند.به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، در سال ۲۰۱۸ صادرات چای هند به ایران كه دومین بازار چای مهم هند محسوب می شود، حدود ۳.۵ درصد از نظر حجمی رشد كرد. با این وجود تولیدكنندگان و صادركنندگان چای هندی خاطرنشان كردند كه این رشد اندك به سبب عدم وجود شفافیت درباره ادامه توافق تجاری روپیه-ریال در مواجهه با تحریم های آمریكا مقابل ایران بود.

ویوك گوئنكا، رئیس انجمن چای هند به بیزنس استاندارد اظهار داشت: با این وجود حالا وضعیت روشن شده و بانك UCO مبادلات مربوط به ایران را انجام می دهد و انتظار می رود بازار ایران امسال ۱۵ تا ۲۰ درصد رشد كرد.

به گفته صادركنندگان و انجمن چای هند، در طول سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ كه تهدید تحریم های آمریكا مقابل ایران ظاهر شد، هند فضای تجارت چای با این كشور را تثبیت كرد و صادرات چای بیشتر از ۷۴ درصد رشد كرد و به ۲۹.۵۷ میلیون كیلوگرم رسید.

آمار هیأت چای هند باز نشان داد بعد از آنكه هند از آمریكا برای تجارت با ایران معافیت گرفت، صادرات به این كشور امسال به میزان بیشتر از ۱۰۹ درصد رشد كرد و به ۵.۹ میلیون كیلوگرم رسید.

در دوران تحریم های قبلی آمریكا، دولت های هند و ایران مكانیزم پرداخت روپیه-ریال را ایجاد كردند كه ۴۵ درصد از پول خرید نفت هند از ایران بوسیله آن پرداخت گردید و ایران با استفاده از این پول، خرید چای، برنج، دارو و كالاهایی كه مشمول تحریم های سازمان ملل نبودند را انجام داد.

از ۱۰.۶ میلیارد دلار تجارت میان هند و ایران، ۸ میلیارد دلار مربوط به واردات نفت از ایران است و ۲.۶ میلیارد دلار باز عمدتاً صادرات چای و برنج باسماتی است.

انجمن چای هند پیش بینی نمود بهبود تقاضای ایران برای چای به خصوص چای ارتدوكس، به افزایش ۱۰ درصدی قیمت ها امسال بینجامد.

آتول آستانا، مدیرعامل و مدیركل شركت "كاملیا پی ال سی" اظهار كرده كه تحریم های آمریكا كمك خواهدنمود هند صادرات مستقیم به ایران را افزایش دهد و جای چای سیلان سریلانكا را بگیرد.
1397/12/18
15:35:41
5.0 / 5
5280
تگهای خبر: بازار , صادرات , كالا , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
فوری خرید