معاون وزیر راه:

ترخیص تمام کامیون های وارداتی به انتها سال موکول شد

ترخیص تمام کامیون های وارداتی به انتها سال موکول شد

به گزارش فوری خرید رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: از 6500 کامیون وارداتی ثبت سفارش شده تا کنون 1300 دستگاه ترخیص شده و مابقی تا آخر سال از گمرک خارج خواهند شد.به گزارش فوری خرید به نقل از مهر، داریوش امانی در برنامه زنده شبکه خبر درباره نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: هم اکنون ۳۷۲ هزار کامیون فعال در جاده ها داریم که ۱۶۹ هزار دستگاه آن فرسوده است.
وی اضافه کرد: نوسازی را از چند مسیر طی می نماییم که شامل واردات خودرو های اروپایی زیر سه سال ساخت و همین طور خرید از تولید کنندگان داخلی است.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در مورد واردات کامیون دست دوم اروپایی اظهار داشت: تا حالا ۶۵۰۰ دستگاه خودروی سنگین کمتر از سه سال کارکرد ثبت سفارش شده و هزار و ۳۰۰ دستگاه آن تا حالا ترخیص شده و مابقی در گمرکات درحال ترخیص هستند.
امانی اشاره کرد: اگر مشکلاتی پیش نیاید ظرف چهار ماه آتی مابقی کامیون های مانده در گمرک ترخیص خواهند شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: کامیون های وارداتی با برند روز دنیا منطبق هستند و تولید کنندگان خارجی نمایندگی هایی در داخل کشور دارند که مشخص شده است.
وی افزود: پس از ورود دادستانی به پرونده دپوی کامیون ها در گمرکات پروسه ترخیص کامیون ها سرعت پیدا کرده است. سایر دستگاه های ذیربط در این پرونده، مشکلاتی داشتند که برطرف شده و پروسه ترخیص به خوبی در حال انجام می باشد.
امانی درباره پشتیبانی از خریداران کامیون از تولید کنندگان داخلی تاکید کرد: از محل تولید داخل ۱۰ هزار دستگاه نوسازی می شود که بخش زیادی از آنها تا آخر سال و مابقی تا نیمه دوم سال آینده به فروش خواهند رسید.
به گفته این مقام مسئول به دارندگان خودرو های فرسوده برای خرید این کامیون ها، تسهیلات تا ۸۰ درصد قیمت کامیون داده شده که نرخ سود آن ۶ تا ۸ درصد و برای سایر افراد ۹ درصد است.
وی متذکر شد: ۱۰ درصد هزینه کامیون نو نیز بصورت اسقاط کامیون فرسوده بوده که جزو آورده متقاضی به حساب می آید و مابه التفاوت باقیمانده را متقاضی دریافت این کامیون ها پرداخت خواهند کرد.
خبرگزاری مهر سوم آبان ماه در گزارشی از اتمام مهلت یک ماهه گمرک به واردکنندگان کامیون های دست دوم اروپایی برای ترخیص این کامیون ها آگاهی داده بود.


منبع:

1400/08/10
09:43:05
5.0 / 5
584
تگهای خبر: ترخیص , خرید , خودرو , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
فوری خرید