در كمیسیون اقتصادی مجلس؛

بررسی طرح مالیات بر عایدی سرمایه تا یک ماه آینده تمام می شود

بررسی طرح مالیات بر عایدی سرمایه تا یک ماه آینده تمام می شود

وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: بررسی جزئیات طرح مالیات بر عایدی سرمایه تا یک ماه آینده در کمیسیون اقتصادی مجلس تمام می شود.به گزارش فوری خرید به نقل از صداوسیما؛ سید احسان خاندوزی در حاشیه بازدید از اداره مالیاتی مرکز تهران اضافه کرد: طرحی از سال قبل در مجلس برای مالیات بر سوداگری یا عایدی سرمایه وجود داشت که بنا داریم در مدت یک ماه آینده با تعامل کمیسیون اقتصادی مجلس و سازمان امور مالیاتی، نظرات وزارت اقتصاد در این حوزه به کمیسیون منتقل شود.
وی اظهار داشت: با هماهنگی و حمایت یکپارچه دولت و مجلس جزئیات مالیات بر سوداگری به صحن مجلس بازمی گردد و تصویب آن کمک می نماید تا بخش های مولد تقویت شوند و فعالیتهای سوداگرانه کاهش پیدا کند.
خاندوزی ضمن اشاره به مشکلات مؤدیان مالیاتی اظهار داشت: بخشی از این مشکلات در ارتباط با ناقص اجرا شدن فرآیند الکترونیکی شدن پرونده ها و مالیات هوشمند است.
وزیر امور اقتصادی و دارایی اضافه کرد: اگر فرایندها اصلاح می شد امروز شاهد پرونده ها به شکل سنتی و کاغذی نبودیم و رجوع مردم هم کمتر بود.
وی اظهار داشت: در این حوزه اقدامات خوبی انجام شده و با سرعت خیلی بیشتر این فرایند صورت خواهد گرفت.
خاندوزی افزود: یکی دیگر از مشکلات مؤدیان مالیاتی در ارتباط با اطلاعات سنوات گذشته است که برگه های مالیاتی برای آنها صادر شده، اما اطلاعاتی در اختیار مؤدیان نیست تا آنها را تسویه کنند که قرار شد اصلاحیه و بخشنامه ای در این رابطه صادر شود.

1400/08/19
12:23:14
5.0 / 5
702
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , مالیات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
فوری خرید