بازدید وزیر جهادکشاورزی از دو پروژه در شهرستان خدابنده

بازدید وزیر جهادکشاورزی از دو پروژه در شهرستان خدابنده

به گزارش فوری خرید زنجان وزیر جهادکشاورزی از مرکز پرورش گوسفند اصلاح شده پربازده و روند عملیات اجرایی طرح های کاداستر و رفع تداخلات بازدید نمود.وزیر جهادکشاورزی بامداد امروز (۲۷ آبان ماه) در چارچوب سفر هیئت دولت به استان زنجان، با حضور در شهرستان خدابنده از طرح پرورش گوسفند پربازده شرکت کشت و صنعت فردوس بازدید کرد.

این طرح ظرفیت پرورش ۵۰۰۰ راس گوسفند را داشته و با هدف پرورش گوسفند اصلاح شده پربازده و افزایش بهره وری و کارآیی با ایجاد حلقه های تولید گوشت قرمز گوسفندی به مرحله اجرا درآمده است.

این طرح با ایجاد اشتغال ۳۵ نفر به صورت مستقیم و ۷۰ نفر به صورت غیرمستقیم با سرمایه گذاری ۵۶۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به بهره برداری رسیده است که ضمن اجرای عملیات اصلاحی بر روی گوسفند نژاد افشاری سالانه ۱۰۳ تن گوشت قرمز تولید می کند.

در این طرح، اصلاح الگوی کشت با اجرای طرح کشاورزی قراردادی برای تأمین علوفه خشک به میزان ۳۳ تن در روز هم به اجرا درآمده است.

همچنین سیدجواد ساداتی نژاد در ادامه این سفر با حضور در محل مدیریت امور اراضی از روند عملیات اجرایی طرح های کاداستر و رفع تداخلات بازدید کرد و سند تک برگی اراضی کشاورزی را به بهره برداران تحویل داد.

قابل ذکر است استان زنجان در اعطا و صدور اسناد زراعی حدنگار پارسال پیشتاز کشور بوده و از زمان اجرای ماده ۵۴ قانون رفع موانع تولید در مورد رفع تداخلات قوانین موازی، به میزان یک سوم از کل پلاک های دارای تداخل استان در جهت حل مشکلات کشاورزان با اراضی ملی و دولتی را تعیین تکلیف کرده و از لحاظ تعداد پلاک و میزان مساحت در جایگاه نخست کشور قرار دارد.

گفتنی است اجرای طرح کاداستر اراضی کشاورزی با پیشرفت ۳۹ درصد درحال پیگیری است.


1400/08/27
14:28:46
5.0 / 5
478
تگهای خبر: دولتی , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
فوری خرید