خودروسازان در آبان ماه چه تعداد خودرو فروختند و چه تعداد ناقص ماند؟

خودروسازان در آبان ماه چه تعداد خودرو فروختند و چه تعداد ناقص ماند؟

مقایسه و بررسی آمار تولید و فروش ایران خودرو و سایپا نشان میدهد که در آبان ماه امسال در مجموع قریب به 70 هزار دستگاه خودرو تولید شده که بیش از 58 هزار دستگاه آن تجاری و روانه بازار شده است؛ باوجود این که ایران خودرو در این ماه قسمتی از تولیدات ناقص ماه های پیش خود (به جز محصولات خانواده پژو و هایما) را تکمیل و تجاری کرده است اما سایپا بیش از 14 هزار خودرو احیانا ناقص در آبان ماه سال جاری ساخته که قابلیت تجاری سازی نداشته است.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، گزارش عملکرد تولید و فروش خودروسازان بزرگ کشور نشان میدهد که ۶۹ هزار و ۹۴۹ دستگاه خودرو در آبان ماه امسال تولید شده است. از طرف دیگر از مجموع خودرو های تولید آبان ماه و قبل از آن ایران خودرو وسایپا برای ۵۸ هزار و ۸۷۲ دستگاه خودرو فاکتور فروش صادر شده است
طبق آمار، از مجموع ۴۰ هزار و ۳۸۷ دستگاه تولیدی گروه صنعتی ایران خودرو در آبان ماه امسال، ۲۵ هزار و ۵۷۰ دستگاه محصولات خانواده پژو است که ۲۴ هزار و ۳۱۰ دستگاه آن تجاری شده است و. ۱۲۶۰ دستگاه آن ناقص مانده است و قابلیت تجاری سازی نداشته است.
تولید محصولات خانواده سمند در هشتمین ماه سال ۱۴۰۰ نیز ۴۶۹۸ دستگاه بوده است اما این خودروساز قسمتی از تولیدات ناقص ماه های قبل تر خودرا تکمیل کرده و بدین ترتیب در آبان ماه در مجموع ۵۱۸۶ دستگاه از این محصولات را تجاری کرده است.
علاوه بر این در طول این مدت، ۴۱۴۱ دستگاه دنا، ۳۹۵۵ دستگاه رانا و ۱۶۴۸ دستگاه تارا در مجموعه گروه صنعتی ایران خودرو تولید شده است. برای هر سه این خودرو ها نیز همچون سمندها، قسمتی از تولیدات ماه های قبل تکمیل شده و در آبان ماه تجاری شده است.
ایران خودرو در آبان ماه ۱۴۴ برای ۴۶۸۱ دستگاه دنا، ۷۰۵۲ دستگاه رانا و ۲۰۳۶ دستگاه تارا فاکتور فروش صادر کرده است.
ایران خودرو همین طور در ماه هشتم امسال، ۳۷۵ دستگاه هایما ساخته است که ۳۵۰ دستگاه آن قابلیت تجاری سازی داشته و به فروش رسیده است.
بر این اساس در مهرماه امسال، ۳۴ هزار و ۴۴۸ دستگاه خودرو گروه صنعتی ایران خودرو تجاری شده و ۱۸۹۴ دستگاه ناقص باقی مانده است.
در مجموع گروه صنعتی ایران خودرو در آبان ماه امسال برای ۴۳ هزار و ۶۱۶ دستگاه خودرو، فاکتور فروش صادر کرده است.

۱۵ هزار و ۲۵۶ دستگاه از بیش از ۲۹.۵ هزار دستگاه تولیدی آبان ماه سایپا ناقص ماند
در دیگر خودروساز بزرگ کشور (سایپا) نیز در مدت یک ماهه آبان ماه ۲۹ هزار و ۵۶۲ دستگاه خودرو تولید شده است. در مقابل برای ۱۵ هزار و ۲۵۶ دستگاه خودرو نیز فاکتور فروش صادر گردیده است.
سایپا نیز باوجود این که برخی از وانت ۱۵۱ های تولیدی ماه های پیش را در آبان ماه تکمیل و تجاری کرده است، اما نتوانسته همه تیباها و شاهین های تولیدی این ماه را تجاری کند.
به تفکیک آمار، گروه خودروسازی سایپا در مجموع در ماه هشتم سال جاری ۲۱۷۶ دستگاه وانت پراید (سایپا ۱۵۱) ساخته اما ۳۱۴۴ دستگاه از این محصول را تجاری کرده است.
در مقابل اما در طول این مدت ۲۴ هزار و ۵۳۳ دستگاه از محصولات خانواده تیبا و ۲۸۵۳ دستگاه شاهین تولید شده است که به ترتیب برای ۱۰ هزارو ۵۷۲ دستگاه از محصولات خانواده تیبا و ۱۵۴۰ دستگاه شاهین صورت مالی ثبت شده است.1400/09/25
11:44:24
5.0 / 5
359
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
فوری خرید