اجرای 10 پروژه ملی برای نفوذ فناوری اطلاعات در تولید محصولات زیستی

اجرای 10 پروژه ملی برای نفوذ فناوری اطلاعات در تولید محصولات زیستی

فوری خرید: 10 پروژه ملی بمنظور توسعه فناوری اطلاعات در پروسه تولید محصولات زیستی در کشور اجرا می شود.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، ارتقاء فناوری های زیستی و نفـوذ آنها در بخش تولیـد محصولات زیستی بدون استفاده از ابزارهای نوین و فناوری اطلاعات بازدهی پایینی دارد و در بعضی موارد توجیه اقتصادی نیز ندارد. بدین سبب بهره برداری از این فنآوری در تولید محصولات زیستی مزایای مختلفی دارد. به همین دلیل در کشور ۱۰ پروژه ملی برای تحقق این هدف اجرائی می شود.
توسعه فناوری اطلاعات در پروسه تولید محصولات زیستی امکان تولید اقتصادی، تسهیل نفوذ فناوری، تسهیل تجاری سازی و غیره را فراهم می آورد.
ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اجرای این پروژه ها به دنبال توسعه تولیدات حوزه زیستی و بالا بردن کیفیت این محصولات است. در همین راستا نیز عملیاتی کردن ۵ پروژه «توسعه اینترنت اشیاء در هوشمندسازی مراکز تولید محصولات زیستی» و ۵ پروژه «توسعه سنجش از دور برای تولید محصولات زیستی کشاورزی» را در دستور کار قرار داده است.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، توسعه مصرف آفت کش ها، کودهای زیستی، تولید محصولات سالم کشاورزی و غیره برمبنای اکوسیسـتم دیجیتال امکان راهنمایی و هدایت کشاورزان برای افزایش عملکرد، تولید محصول سالم و افزایش راندمان در بخش کشاورزی را فراهم می آورد.
اینترنت اشیاء، سنجش از دور و هوشمندسازی بعنوان ابزاری برای افزایش راندمان، مدیریت صحیح، افزایش تولید، تسهیل نفـوذ فناوری و غیره به کار می آید. بر همین مبنا توسعه فناوری اطلاعات به ارتقای تولیدات می انجامد.

منبع:

1400/10/26
13:02:56
5.0 / 5
561
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
فوری خرید