ضرورت سرمایه گذاری شهرداری در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان

ضرورت سرمایه گذاری شهرداری در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان

به گزارش فوری خرید کرمان مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان به ضرورت سرمایه گذاری شهرداری در منطقه پرداخت و اظهار داشت: این مهم می تواند ضمن ایجاد اشتغال، به ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری خصوصاً در زمینه معدن و مواد معدنی منجر شود.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، روح الله بهرامشاهی عصر امروز 28 دی ماه در دیدار رییس و اعضای شورای اسلامی شهر رفسنجان در منطقه ویژه، به هدف گذاری منطقه در دوره ی جدید مدیریت اشاره نمود و محوریت سرمایه گذاری منطقه را شرکت ملی صنایع مس ایران دانست.
وی اظهار نمود: شرکت کانی مس دو پروژه در منطقه آغاز نموده که یکی از آن طرح روکش لاستیک ماشین آلات سنگین است و مجری پروژه مواد شیمیایی شده است و همین طور شرکت اولنگ مقرر است تعمیر ماشین آلات سنگین را در منطقه راه اندازی کند که اگر این اتفاق افتاد، مقدمه ای برای مونتاژ ماشین های معدنی خواهد بود و کم کم در کنار آن قطعه سازی راه اندازی شده و این صنعت رونق می گیرد.
بهرامشاهی حضور هولدینگ های حاکمیتی ازجمله صندوق بازنشستگی، فولاد، سازمان اقتصادی کوثر، بنیاد برکت، بنیاد مستضعفان و مجموعه هایی که وابسته به حاکمیت هستند را تضمین کننده اقتصاد پایدار منطقه دانست و اضافه کرد: کارگروهی در تهران تشکیل داده شده که ظرفیت ها و فرصت های سرمایه گذاری منطقه را بصورت کارشناسی شده مطرح و سرمایه گذارانی وجود دارد که به شدت مشتاق سرمایه گذاری در زمینه معدنی هستند.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان افزود: بااینکه پذیرش تغییر از کشاورزی به سمت صنعت برای کشاورزان دشوار است، اما با سرمایه داران شهرستان ارتباط گرفتیم و با تبیین ظرفیت ها و مزیت های منطقه تمایل به سرمایه گذاری در منطقه پیدا کردند.
وی عنوان کرد: بیش از 200 طرح بررسی کردیم و مطالعات اولیه 60 طرح انجام شده که به سرمایه گذاران معرفی نماییم و شهرداری رفسنجان می تواند یک یا چند طرح از این طرح ها را که توجیه اقتصادی دارند، انتخاب و در منطقه سرمایه گذاری کند.
بهرامشاهی همین طور راه اندازی مرکز آموزش جوارکارگاهی منطقه ویژه، پژوهشکده نوع 3 منطقه، راه اندازی پیست موتورسواری و اتومبیلرانی، ایجاد محور گردشگری، اتصال خط ریلی به منطقه و ایجاد ترانزیت مواد معدنی در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان، راه اندازی صندوق پسته و... را از برنامه های پیش رو برشمرد که کارهای اولیه آن صورت گرفته و بخشی به مرحله اجرا رسیده است.
وی با اشاره به این که آب و برق دو زیرساخت مهم سرمایه گذاری هستند، اضافه کرد: برای دوهزار هکتار منطقه 100 لیتر در ثانیه آب پیش بینی شده که هم اکنون مجوز برداشت 18 لیتر در ثانیه داریم، ضمن این که کارگروه آب منطقه را نیز تشکیل داده ایم که مباحث آنرا دنبال می کنند.
بهرامشاهی در ادامه، راه آزادسازی ظرفیت شرکت مس در زمینه اقتصاد، اشتغال و کارآفرینی را منطقه ویژه دانست و اظهار داشت: مس باید نقش خودرا پررنگ تر ایفا کند و ما هم برای رونق و توسعه منطقه با قدرت ادامه می دهیم.
وی به بحث سرمایه گذاری شهرداری در منطقه پرداخت و اشاره کرد: این مهم می تواند ضمن ایجاد اشتغال، به ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری خصوصاً در زمینه معدن و مواد معدنی منجر شود.
بهرامشاهی در همین رابطه اظهار داشت: شهرداری شهربابک برای سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی رفسجان درخواست داده است.
استقبال رییس شورای شهر برای سرمایه گذاری شهرداری در منطقه ویژه
رییس شورای اسلامی شهر رفسنجان نیز در این دیدار، منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان را یک فرصت خیلی خوب برای شهرستان دانست و اظهار نمود: با وجود آلایندگی ها در زمینه آب، خاک و هوا توسط مس، بهره مندی ما از مس بسیار کم است و انصافا باید بیش از این پای کار می آمد. بااینکه در زمینه مسئولیت های اجتماعی پای کار است، اما قطره چکانی است.
سیدحسین رحیمی اضافه کرد: با وجود صنعت مس نباید در شهرستان این حجم بیکار داشته باشیم.
رحیمی اشاره کرد: نگاه ما باید به مجموعه شهرستان نگاه کلان باشد که در آینده بحث اشتغال حل شود و اگر این مشکل حل شد، بسیاری از موانع و آلام مردم برطرف می شود.
رییس شورای اسلامی شهر رفسنجان افزود: از پیشنهاد سرمایه گذاری شهرداری در منطقه ویژه اقتصادی استقبال می نماییم، چونکه ما نباید به دنبال شهرفروشی باشیم، بلکه باید درآمدهای پایداری برای شهرداری تعریف نماییم که در آینده با مشکل مواجه نشویم و یکی از راه های آن سرمایه گذاری و تولید است.
منبع:

1400/10/30
11:12:16
5.0 / 5
560
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فوری خرید