قیمت طلا به قله ۸ ماهه صعود کرد

قیمت طلا به قله ۸ ماهه صعود کرد

قیمت طلا در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی تحت تاثیر تنشها میان روسیه و اوکراین که سرمایه گذاران را به خرید داراییهای امن شامل این فلز باارزش متمایل کرد، به بالاترین حد هشت ماه اخیر صعود کرد.به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد افزایش، به ۱۸۷۷ دلار و ۹۶ سنت رسید. بهای معاملات در زمان گشایش بازار تا مرز ۱۸۷۹ دلار و ۴۸ سنت صعود کرده بود که بالاترین قیمت از ۱۱ ژوئن بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۶ درصد افزایش، به ۱۸۸۰ دلار و ۲۰ سنت رسید.

استفن اینس از شرکت مدیریت دارایی SPI در این زمینه اظهار داشت: به سبب بحران اوکراین، قیمت طلا بوسیله کانال تورم به سبب قیمتهای بالاتر نفت و از کانال ریسک گریزی به سبب افت بازارهای سهام پشتیبانی شده است. اگر عامل اوکراین را از دست دهیم، طلا به سرعت عقب نشینی خواهدنمود. بنظر می رسد بازار طلا فعلا بانک های مرکزی بزرگ را نادیده گرفته است برای اینکه سرمایه گذاران در غبار جنگ گم شده اند و داشتن دیدگاه کلان یا بنیادین جامع در این نوع بازار بسیار دشوار شده است.

طلا بطور معمول بعنوان پناهگاه امن دارایی در مقابل منازعات ژئوپلیتیکی دیده می شود و با وخامت بحران پیرامون اوکراین، بهای معاملات نقدی اونس طلا از ۳۱ ژانویه حدود پنج درصد رشد کرده و در راه دهمین رشد روزانه در ۱۲ روز معامله گذشته است.

عامل دیگری که از افزایش قیمت طلا پشتیبانی کرد، کاهش بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله آمریکا بود که هزینه نگهداری طلا را کمتر کرد. همین طور افت ارزش دلار آمریکا، طلا را برای خریداران غیرآمریکایی جذابتر کرد.

بر اساس گزارش رویترز، دیوید میچل، مدیرکل شرکت فلزات باارزش ایندیگو اظهار داشت: اگر روسیه عرضه گاز به اروپا را کم کند و به قیمتهای بالاتر انرژی بصورت سراسری منتهی شود، اتفاق مثبتی برای طلا خواهد بود و اونس طلا به حدود ۱۹۲۰ تا ۱۹۳۰ دلار می رسد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد کاهش، ۲۳ دلار و ۷۹ سنت معامله شد. بهای هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد کاهش، در ۱۰۲۶ دلار و ۸۶ سنت ایستاد. بهای هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد کاهش، ۲۳۴۹ دلار و ۸۲ سنت بود.
1400/11/26
22:04:13
5.0 / 5
646
تگهای خبر: بازار , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
فوری خرید