تغییرات قیمت خوراکی ها در بهمن ماه

تغییرات قیمت خوراکی ها در بهمن ماه

به گزارش فوری خرید گزارش رسمی نشان داده است که در فاصله دی تا بهمن ماه سال جاری افزایش قیمت تا ۱۸.۲ درصدی برای اقلام خوراکی ثبت شده است، در این بین برخی اقلام کاهش قیمت داشته اند.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، مرکز آمار ایران گزارشی از تغییرات متوسط قیمت اقلام خوراکی منتخب برای گروههای مختلف کالاهای خوراکی در مناطق شهری کشور در بهمن ماه سال جاری منتشر نمود.
در گروه نان و غلات، اقلام "برنج ایرانی درجه یک" با ۱۸، ۲ درصد، "برنج خارجی درجه یک" با ۵.۸ درصد و "شیرینی خشک" با ۴.۰ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته اند.
در گروه گوشت قرمز، سفید و فرآورده های آنها هم اقلام "گوشت گوسفند" با ۵، ۳ درصد، "گوشت گاو یا گوساله" با ۲.۶ درصد و "ماهی قزل آلا" با ۱.۱ درصد بیشترین بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته اند.
در گروه لبنیات، تخم مرغ و انواع روغن، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل در ارتباط با "کره پاستوریزه (کره حیوانی)" با ۱، ۷ درصد، "شیرخشک" با ۱.۲ درصد بوده است. همینطور در این گروه "تخم مرغ ماشینی" با ۳.۸- درصد، "روغن مایع" و "روغن نباتی جامد" با ۱.۰- درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته اند. در گروه میوه و خشکبار هم بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل در ارتباط با "موز" با ۱۲، ۰ درصد، "هندوانه" با ۸.۱ درصد و "لیموترش" با ۶.۳ درصد است.
در گروه سبزیجات و حبوبات، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل در ارتباط با "سیب زمینی" با ۲۶، ۱ درصد، "بادمجان" با ۱۹.۲ درصد و "کدو سبز" با ۱۸.۰ درصد می­ باشد. همینطور در این گروه "هویج فرنگی" با ۱.۱- درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته است.
در گروه قند و شکر، آشامیدنی ها و سایر خوراکی ها، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل در ارتباط با "قند" با ۷، ۳ درصد، "شکر" با ۶.۲ درصد و "سس گوجه فرنگی" با ۳.۴ درصد است.
منبع:

1400/12/09
23:17:20
5.0 / 5
344
تگهای خبر: كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فوری خرید