فعالیت 152 اکیپ ردیابی و پایش ملخ صحرایی در خوزستان

فعالیت 152 اکیپ ردیابی و پایش ملخ صحرایی در خوزستان

خوزستان معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی خوزستان از فعالیت ۱۵۲ اکیپ به منظور ردیابی و پایش مزارع به منظور پیشگیری از ورود ملخ ها به مزارع اطلاع داد.تورج نوروزی در مورد احتمال ورود ملخ های صحرایی به جنوب کشور تا ۱۵ روز آینده اظهار نمود: در این راستا بیشتر از ۱۵۲ اکیپ درحال ردیابی و پایش سراسر خوزستان هستند. تابحال بیشتر از یک میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار ردیابی شده و تابحال ریزش ملخ مشاهده نشده است.

به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: پیشبینی شده از اواخر اسفندماه و در فروردین ماه سال آینده ریزش ملخ در کشور رخ دهد که استانهای جنوبی در خط مقدم ریزش هستند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی خوزستان اظهار داشت: خوشبختانه در خوزستان به اندازه کافی سم و ادوات سمپاشی پیشبینی شده است تا در صورت ریزش ملخ با آمادگی کامل مبارزه با ملخ ها را انجام دهیم.

نوروزی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می کرد، بیان نمود: تابحال به تأمین بالگرد سمپاش نیاز نبوده و در صورت ریزش ملخ حتما از آن استفاده می نماییم. مانند سالهای گذشته با امکانات موجود اجازه ندادیم ملخ وارد مزارع کشاورزان شود و پیش از ورود ملخ ها به مزارع، سمپاشی انجام و ملخ ها از بین رفتند.

منبع:

1400/12/12
12:40:07
5.0 / 5
290
تگهای خبر: كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
فوری خرید