سقوط 100 دلاری طلا !؟

سقوط 100 دلاری طلا !؟

فوری خرید: قیمت طلا امروز جمعه کم شد و در صورتیکه سرمایه گذاران منتظر اطلاعات ماه مارس مشاغل ایالات متحده برای تشدید سیاست بودند، کاهش هفتگی خودرا افزایش داد برای اینکه دلار قوی تر بر تقاضای پناهگاه ایمن که ناشی از عدم پیشرفت مذاکرات صلح روسیه و اوکراین بود، غلبه کرد.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، هر اونس طلا در ساعت ۸: ۵۰ به وقت شرقی با ۱.۹۰ درصد افزایش به ۱۹۳۹ دلار و ۱۰ سنت رسید و در اواخر روز گذشته با ۰.۲ درصد کاهش به ۱۹۳۴ دلار در هر اونس معامله شد.
طلای آمریکا با ۰.۱۰ درصد افزایش به ۱۹۴۰ دلار و ۱۰ سنت رسید رسید و روز گذشته با ۰.۲ درصد کاهش به ۱۹۳۴ دلار و ۲۰ سنت رسید. این فلز در سه ماهه اخیر حدود ۵.۶ درصد افزایش و در ماه یک درصد افزایش و این هفته ۱.۱ درصد کاهش داشته است.
ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه تهدید کرد که قراردادهای تامین یک سوم گاز اروپا را متوقف خواهد کرد، مگر این که به روبل پرداخت گردد.
پس از آن که روسیه اعلام نمود که جنگ خود در اوکراین را کاهش خواهد داد، بازار طلا ممکنست شاهد افت ۱۰۰ دلاری باشد، برای اینکه پناهگاه امن ژئوپلیتیکی آن ضعیف شده است. با این وجود، بگفته یکی از مفسرین فلزات گرانبها، انتظار ریزش طلا یا نقره را نداشته باشید برای اینکه فلزات گرانبها پشتوانه اساسی قابل توجهی دارند.
برنارد دادا، تحلیلگر فلزات گرانبها در Natixis، در یک مصاحبه تلفنی با کیتکو نیوز اظهار داشت: بازار طلا در کوتاه مدت بی ثبات خواهد بود برای اینکه بازار همچنان به عناوین مربوط به جنگ روسیه با اوکراین واکنش نشان میدهد. شاخص دلار از پایین ترین سطح یک ماهه خود بالاتر رفت و طلا را برای سایر دارندگان ارز گران تر کرد.
داده های بانک مرکزی نشان میدهد که ذخایر طلا و ارز خارجی روسیه تا ۲۵ مارس به ۶۰۴.۴ میلیارد دلار کم شده است که کمترین میزان از اگوست ۲۰۲۱ است و پیش از درگیری با اوکراین ۶۴۳.۲ میلیارد دلار بوده است.
در بازار سایر فلزات گرانبها، هر اونس نقره با ۰.۲ درصد افزایش به ۲۴.۷۳ دلار در هر اونس رسید و پلاتین با ۰.۱ درصد افزایش به ۹۸۴.۶۸ دلار رسید. پالادیوم با ۰.۹ درصد افزایش به ۲۲۸۲ دلار و ۹۴ سنت رسید.
منبع:

1401/01/13
12:59:29
5.0 / 5
334
تگهای خبر: بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فوری خرید