پیروز میدان خودرو های الکتریکی کم مصرف کیست؟

پیروز میدان خودرو های الکتریکی کم مصرف کیست؟

مدیر فناوری مرسدس بنز اظهار داشت که این شرکت می خواهد خودرو های الکتریکی با مصرف کمتر از 10 کیلووات ساعت انرژی در هر 100 کیلومتر تولید نماید که یک سوم کارآمدتر از میانگین فعلی خودرو های الکتریکی است. این خودروی مرسدس بنز 1000 کیلومتر رانندگی الکتریکی را با طراحی کم مصرف انجام می دهد.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، مارکوس شفر، مدیر بخش تحقیقات بنز بعد از آزمایش موفقیت آمیز خودروی اولیه با باتری EQXX که بیش از هزار کیلومتر را با یک دفعه شارژ طی می کند اضافه کرد: طراحی کارآمد، کلیدی برای به حداکثررساندن برد یک خودروی الکتریکی است.
شفر اظهار داشت: ابتدا کارایی را بهینه می نماییم و سپس می توانیم ببینیم که چند ماژول باتری در خودرو قرار داده ایم و افزود که مشتریان باید بتوانند اندازه باتری برمبنای نیازشان تعیین کنند.
خودروسازان، از مرسدس بنز تا تسلا و شرکت خودروسازی چینی نیو در رقابتی برای تولید خودروهایی با برد بالاتر هستند که نگرانی مصرف کنندگان را از نبود زیرساخت شارژ گسترده برای خودرو های برقی از بین می برد.
مرسدس بنز در ماه ژانویه از نمونه اولیه Vision EQXX خود با برد ۱۰۰۰ کیلومتر با باتری نیمی از حجم مدل EQS خود رونمایی نمود و وعده داد که تعدادی از اجزای این خودرو طی دو تا سه سال آینده به خودرو های تولیدی راه خواهند یافت.
به نقل از رویترز، شرکت خودروسازی مرسدس بنز عنوان کرد: این خودرو در هر ۱۰۰ کیلومتر در ۱۱.۵ ساعت رانندگی خود به فرانسه ۸.۷ کیلووات ساعت انرژی مصرف کرده است که حدودا دو برابر کارآمدتر از مدلهای مرسدس بنز موجود در بازار و دوربردترین خودروی تسلا مدل اس ۶۰ است.1401/01/25
13:26:34
5.0 / 5
370
تگهای خبر: بازار , خودرو , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
فوری خرید