بررسی عملکرد طرح احیای معادن کوچک مقیاس پارسال

بررسی عملکرد طرح احیای معادن کوچک مقیاس پارسال

رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) ضمن تاکید بر اولویت بندی فعال سازی معادن کوچک بر مبنای اجرای پروژه های زیرساخت، اعلام نمود که تابحال ۱۷۹ پروژه زیرساختی در ۹۲۴ معدن تعریف شده است که از این میزان ۴۲۱ معدن در طرح احیاء معادن کوچک قرار دارند.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، وجیه الله جعفری در نشست بررسی عملکرد سال قبل و تشریح برنامه های سال ۱۴۰۱ طرح احیا، فعالسازی و توسعه معادن کوچک مقیاس، ضمن تاکید بر این که بایستی طرح هایی در اولویت قرار گیرند که با اقداماتی، بخش عظیمی از معدن فعال و احیا شوند، اظهار نمود: به تناسب طرح های زیربنایی انجام شده ضروریست تا اثربخشی آنها بر فعال سازی معادن اندازه گیری شود.
رئیس هیات عامل ایمیدرو خاطرنشان کرد: طی سال قبل ۴۵۳ معدن در طرح احیاء و فعالسازی معادن متوسط و کوچک مقیاس فعال شدند که اشتغال زایی ۳۵۰۰ نفر را به همراه داشت. این در شرایطی است که از آغاز طرح تابحال ۸۵۲ معدن احیاء شده و تعداد ۱۳ هزار و ۸۰۰ شغل بوجود آمده است که این امر منجر به رشد تولید ۳۳ میلیون تنی استخراج خواهد شد.
وی افزود: با عنایت به پایش کامل اطلاعات معادن راکد و نیمه تعطیل سراسر کشور و شناسایی ۸۵۰ معدن جهت احیاء و فعالسازی در سالجاری، عرضه ۳۰ بسته پیشنهادی سرمایه گذاری در ۱۹ استان در دستور کار قرار دارد. همزمان هم با سیر تکمیل و اطمینان از صحت اطلاعات، بایستی بسته های فعال سازی را تدوین و هر ماه حداقل یک بسته را برای جذب سرمایه گذار به فراخوان گذاشت. همینطور تقویت رابطه بین سازمان صمت استان ها و طرح احیاء به منظور کسب اطلاعات دقیق تر و نظارت بر فعال سازی معادن هم ضروریست.
به قول امیر طاهر زاده-مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران- بالغ بر ۲۰ معدن در بندر خمیر استان هرمزگان از اجرای پروژه های زیرساختی منتفع و فعال شده اند.
همینطور طبق آمار عرضه شده از جانب ایمیدرو، تابحال ۱۷۹ پروژه زیرساختی در ۹۲۴ معدن تعریف شده است که از این میزان ۴۲۱ معدن در طرح احیاء معادن کوچک قرار دارند.
لازم به یادآوری است که ابتدای سال گذشته، رئیس هیات عامل ایمیدرو که اخیرا مسئولیت طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس را با حکم وزیر صمت وقت بر عهده گرفته بود، اعلام نموده بود: از آغاز طرح ۴۷۰ معدن احیا و فعال سازی شده و احیای ۲۰۰ معدن دیگر در سال ۱۴۰۰ در برنامه قرار گرفته است.
در این راستا، جعفری خاطرنشان کرده بود: بسته ها به صورت هدفمند تهیه شده و در آن فرایند واگذاری و همینطور جایگاه مجموعه های حمایتی همچون صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیتهای معدنی مشخص شده است.
منبع:

1401/02/18
15:14:23
5.0 / 5
387
تگهای خبر: بیمه , صنایع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
فوری خرید