با تصویب نهایی قانون جهش تولید دانش صورت می گیرد

جهت گیری جدید صنعت و شرکتهای دانش بنیان در راهست

جهت گیری جدید صنعت و شرکتهای دانش بنیان در راهست

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری ضمن تشکر از همه دست اندرکاران تصویب قانون جهش تولید دانش بنیان اظهار داشت: این قانون حدود ۱۲ آئین نامه دارد که پیش نویس های آن آماده شده است.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا دکتر سورنا ستاری در حاشیه نمایشگاه ایران ساخت در سالن ۳۷ A نمایشگاه بین المللی در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به تصویب نهایی قانون جهش تولید در شورای نگهبان، اضافه کرد: جا دارد از همه مسؤولانی که در ۳ سال قبل کمک کردند که این قانون به تصویب برسد، تشکر کنم. این قانون نتیجه ۳ سال کار میان دولت و مجلس است.
وی با اشاره به اینکه تصویب این قانون از مجلس قبل آغاز شد، اظهار نمود: قانون جهش تولید دانش بنیان در مجلس فعلی با جدیت به جلو رفت و از اعضای شورای نگهبان تشکر می کنم.
ستاری تصویب این قانون را همچون کارهای ماندگار توصیف کرد و افزود: این قانون نقشه راه توسعه دانش بنیان تا حدود ۱۵ سال آینده است و مفادی که
در این قانون به تصویب رسیده، در جهت توسعه فعالیتهای دانش بنیانی است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با تکیه بر این که این قانون توسعه فعالیت ها در عرصه های سرمایه گذاری، اختیارات معاونت علمی و روش های جدید سرمایه گذاری و استراتژی های توسعه صنعتی خواهد بود، خاطرنشان کرد: معافیت مالیاتی فعالیتهای تحقیق و توسعه یکی از بخش های مهم این قانون است.
ستاری اجرایی سازی این قانون را یکی از اولویت های اصلی این معاونت نام برد و ابراز امیدواری کرد که وقتی این قانون توسط رئیس جمهور ابلاغ می شود، به سرعت اجرایی شود.
وی با تکیه بر این که برای این قانون حدود حداقل ۱۲ آئین نامه تدوین می شود، اظهار نمود: این قانون دارای چندین دستورالعمل است که پیش نویس همگی آنها آماده است و به سرعت در دستور کار دولت قرار می گیرد تا ما بتوانیم اجرایی سازی قانون جهش تولید دانش بنیان را داشته باشیم.
ستاری تصریح کرد: این قانون از یادگاری هایی است که از ما بر جای می ماند و جهت گیری جدید شرکتهای دانش بنیان و کشور و صنعت را رقم خواهد زد.1401/02/25
10:09:32
5.0 / 5
264
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
فوری خرید