فروش خودرو های الکتریکی از مرز ۵۰ درصد گذشت

فروش خودرو های الکتریکی از مرز ۵۰ درصد گذشت

به گزارش فوری خرید شرکت مشاور مدیریت آمریکایی الیکس پارتنرز اعلام نمود که با افزایش سرعت تقاضا در اغلب بازارهای بزرگ، فروش خودرو های الکتریکی در جهان تا سال ۲۰۲۸ به ۳۳ درصد و تا سال ۲۰۳۵ به ۵۴ درصد خواهد رسید.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، خودرو های الکتریکی پارسال کمتر از ۸ درصد از فروش جهانی و در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ کمتر از ۱۰ درصد از فروش جهانی را به خود اختصاص دادند.
شرکت الیکس پارتنرز در نشست سالانه Global Automotive Outlook اظهار داشت: برای پشتیبانی از این تقاضا، خودروسازان و تأمین کنندگان حالا انتظار دارند حداقل ۵۲۶ میلیارد دلار بر روی خودرو های برقی از سال ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۶ سرمایه گذاری کنند و این بیشتر از دو برابر پیشبینی سرمایه گذاری پنج ساله ۲۳۴ میلیارد دلاری خودرو های برقی از سال ۲۰۲۰ تا۲۰۲۴ است.
به قول مارک ویکفیلد، یکی از رهبران بخش خودروسازی این شرکت، حالا این سرمایه گذاری های بالاتر، رشد خودرو های الکتریکی را اجتناب ناپذیر کرده است. ویکفیلد اضافه کرد: این صنعت هنوز با چالش های اقتصادی و زنجیره تأمین در طول انتقال از وسایل نقلیه موتور احتراق داخلی به خودرو های برقی مواجه می باشد. این انتقال مستلزم تغییرات شدید در مدلهای عملیاتی، نه فقط کارخانه ها و افراد، بلکه کل روش کار است.
طبق گزارش رویترز، قیمت مواد خام برای خودرو های برقی بیشتر از دو برابر موادخام وسایل نقلیه موتور احتراقی است که تا ماه می ۲۰۲۲ شامل ۸۲۵۵ دلار برای هر وسیله نقلیه در مقابل ۳۶۶۲ دلار برای هر وسیله نقلیه بود. انتقال وسایل نقلیه موتور احتراقی به خودرو های برقی برای خودروسازان و تأمین کنندگان مجموعا ۷۰ میلیارد دلار تا سال ۲۰۳۰ هزینه خواهد داشت.
الیکس پارتنرز اعلام نمود که محدودیت های عرضه تا سال ۲۰۲۴ ادامه می یابد و انتظار دارد قبل از این که در سال ۲۰۲۴ به ۹۵ میلیون دستگاه برسد، فروش جهانی خودرو امسال به ۷۹ میلیون دستگاه کاهش پیدا کند.
پیشبینی می شود که در ایالات متحده، کل فروش خودرو در سال ۲۰۲۳ به ۱۶ میلیون دستگاه افزایش یابد و در سال ۲۰۲۴ به ۱۷.۵ میلیون دستگاه برسد و در سالهای ۲۰۲۵ تا۲۰۲۶ آغاز به کاهش کند.1401/04/02
11:18:50
5.0 / 5
405
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
فوری خرید