توضیحات وزیر اقتصاد درباب کاهش مالیات واردات نهاده های تولید

توضیحات وزیر اقتصاد درباب کاهش مالیات واردات نهاده های تولید

فوری خرید: وزیر اقتصاد جزییات کاهش مالیات علی الرأس واردات مواد اولیه تولید از 4 به 2 درصد را تشریح نمود.به گزارش فوری خرید به نقل از مهر، سید احسان خاندوزی در برنامه زنده تلویزیونی درباره کاهش مالیات واردات مواد اولیه و ماشین آلات تولید اظهار نمود: در ماه های اخیر و همزمان با افزایش جهانی قیمت کالاهای اساسی و مواد اولیه تولید، قیمت این کالاها در کشور ما هم افزایش داشت.
وی اضافه کرد: از طرف دیگر به سبب الزام قانونی، امسال نرخ ارز گمرک برای واردات کالاهای اساسی و مواد اولیه تولید از ارز ۴۲۰۰ تومانی به ارز ETS (سامانه نیما) تغییر نمود پس واردکنندگان مواد اولیه تولید نیازمند سرمایه در گردش بالا برای ترخیص کالاهای وارداتی خود از گمرک بودند که این مساله برای تولید مشکل به وجود آورده بود و از طرف دیگر تولیدکنندگان برای تامین سرمایه در گردش ترخیص کالاهای اولیه تولید به سمت نظام بانکی گسیل شد بودند.
وزیر اقتصاد تصریح کرد: بدین سبب قرار شد مالیات علی الرأس واردات کالاهای اساسی و مواد اولیه تولید از ۴ به ۲ درصد کم شود. تا نیاز به مراجعه به بانکها هم از طرف تولیدکنندگان کمتر شود.
وی اشاره کرد: کمک به تولیدکنندگان برای دولت نسبت به تامین کسری های بودجه اولویت دارد و متمایلیم فشار مضیقه بودجه به دولت وارد شود تا به تولیدکنندگان؛ ان نرخ می توان برای واردات همه کالاها یکسان باشد اما باتوجه به اهمیت تولید، ترجیح دادیم تا این تخفیف به واردات مواد اولیه تولید داده شود تا به کالاهای مصرفی.


منبع:

1401/04/16
14:40:40
5.0 / 5
438
تگهای خبر: اقتصاد , ترخیص , كالا , گمرك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
فوری خرید