منتظر سقوط بیشتر طلا باشیم؟

منتظر سقوط بیشتر طلا باشیم؟

به گزارش فوری خرید قیمت طلا امکان دارد در هفته آینده شاهد جهش کوتاه مدت باشد اما احساسات همچنان ضعیف است.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، بازار طلا بدترین عملکرد هفتگی خویش را در دو ماه گذشته داشته است چونکه کاهش چهار درصدی آن با حرکت مشابه در ماه می مطابقت دارد. قیمت طلا قبل از تعطیلی بازار به ۱۷۴۲ دلار و ۶۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا هم به ۱۷۴۳ دلار و ۶۰ سنت رسید.
بر مبنای آخرین نظرسنجی هفتگی طلای کیتکو نیوز، احساسات در بازارهای فلزات گرانبها به این زودی ها نشان دهنده بهبود قابل توجهی نیست، حتی اگر تحلیل گران بازار قیمت را به میزان قابل توجهی بیش از اندازه فروش ببینند. طلا در این هفته با مشکل مواجه گردید چونکه سرمایه گذاران انتظار داشتند که فدرال رزرو به افزایش شدید نرخ های بهره برای کاهش فشارهای تورمی فزاینده ادامه دهد.
برخی تحلیل گران اظهار کردند: موضع تهاجمی بانک مرکزی ایالات متحده، دلار آمریکا را به بالاترین حد در ۲۰ سال قبل رسانده است که به تنهایی قیمت طلا را به آزمایش حمایت بلندمدت در ۱۷۳۰ دلار در هر اونس سوق داد. باآنکه احساسات نزولی قابل توجهی در بازار وجود دارد اما بعضی از تحلیل گران گفته اند که به دنبال جهش در کوتاه مدت هستند. مایکل مور، بنیانگذار سایت Moor Analytics می گوید: طلا به صورت کلی کاهشی است اما می تواند اصلاح وروند صعودی را به همراه داشته باشد.
کالین سیزینسکی، استراتژیست ارشد بازار در SIA Wealth Management اظهار داشت که وی همینطور پتانسیل را برای حداقل جهش کوتاه مدت طلا می بیند. وی اظهار داشت: کاهش اخیر قیمت طلا عموما ناشی از افزایش ارزش دلار آمریکا بوده است که از نظر فنی بیش از اندازه افزایش پیدا کرده است. سیزینسکی اضافه کرد: باآنکه طلا در مقابل دلار آمریکا می تواند با مشکل مواجه شود اما در مقابل سایر ارزهای اصلی جهانی همچنان قوی است.
این هفته ۱۵ تحلیلگر وال استریت در نظرسنجی طلای کیتکو نیوز شرکت کردند. در بین شرکت کنندگان، ۶ تحلیل گر یا ۴۰ درصد، در کوتاه مدت نسبت به طلا خوش بین هستیم. در همان زمان، ۵ تحلیلگر معادل ۳۳ درصد نسبت به طلا و چهار تحلیلگر معادل ۲۷ درصد نسبت به این فلز گرانبها در هفته آینده خنثی بودند. باآنکه احساسات در بین سرمایه گذاران خرد همچنان پایین است اما نرخ مشارکت هم پایین است که نشان دهنده توجه بسیار اندک به فلز گرانبها در این محیط بی ثبات است. باآنکه طلا در کوتاه مدت می تواند روند کاهشی داشته باشد اما بعضی از تحلیل گران گفته اند که هنوز حمایت قابل قبولی در بازار وجود دارد.
فیلیپ استریبل، استراتژیست ارشد بازار اظهار داشت که این فروش می تواند بعنوان یک حرکت تسلیم تلقی شود چونکه خیلی از موقعیت های خرید راضی از بازار خارج شده اند. برای خیلی از تحلیل گران، اگر مقرر است طلا باردیگر درخشش خویش را به دست آورد، بازار باید شاهد تغییر در سیاست پولی ایالات متحده باشد. حرکت مورد انتظار فدرال رزرو ۷۵ امتیازی برای طلا همچنان چالش برانگیز است.
بعضی از تحلیل گران و اقتصاددانان خاطرنشان کردند که آخرین گزارش اشتغال که نشان داده است اقتصاد در ماه گذشته ۳۷۲ هزار شغل بوجود آورده است، کاهش نرخ را تقویت کرده است. بازار امیدوار است که بانک مرکزی ایالات متحده بتواند با ادامه افزایش نرخ بهره، یک فرود نرم را عرضه کند.
منبع:

1401/04/18
22:11:05
5.0 / 5
289
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , خرید , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
فوری خرید