در گزارش فوری خرید اعلام شد؛

افزایش قیمت گازوئیل در دستور کار نیست

افزایش قیمت گازوئیل در دستور کار نیست

فوری خرید: مدیرکل دفتر حمل کالای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از شماره گذاری 4 هزار دستگاه کامیون وارداتی دست دوم اروپایی آگاهی داد.مهرداد حمداللهی در گفت و گو با خبرنگار مهر درباره تخصیص سوخت به ناوگان سنگین جاده ای برمبنای پیمایش اظهار نمود: طبق مصوبه هیئت وزیران، کارگروه توزیع سوخت برمبنای پیمایش به ریاست شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی از مهر ۱۳۹۴ اجرائی شده و با گذشت ۷ سال از شروع این طرح، تلاش شده نقصها آن برطرف شود.
وی اضافه کرد: یکی از مواردی که مورد اعتراض مالکان ناوگان و دارندگان کامیون ها بود، بازه زمانی احصای عملکرد کامیون بود و توزیع سوخت برمبنای عملکرد، در ماه بعد اتفاق می افتاد؛ به این معنا که ناوگان گازوئیل سوز، عملکردش احصا شده و سوخت آن برمبنای عملکرد ماه گذشته، در ماه بعدی واریز می شد.
مدیرکل دفتر حمل و نقل کالای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تصریح کرد: طولانی بودن این دوره زمانی موجب می شد ناوگان بعضاً با کمبود سوخت در ایام پایانی ماه مواجه شود؛ پس یکی از تصمیماتی که گرفته شد این بود که بازه زمانی را کوتاه نماییم.
وی با اعلان اینکه در سال قبل در مرحله اول بازه زمانی تخصیص سوخت را از یک ماهه به ۱۵ روزه کاهش دادیم اشاره کرد: هم اکنون در هر ۱۵ روز عملکرد ناوگان سنگین جاده ای احصا و سوخت تخصیص داده می شود.
حمداللهی اظهار داشت: در جلسات اخیر کارگروه پیمایش در شرکت نفت، قرار شد این دو هفته را به یک هفته کاهش دهیم و مقرر است از اول مرداد ماه امسال این مصوبه را اجرائی نماییم.
وی اشاره کرد: نرخ گازوئیل درحال حاضر همان لیتری ۳۰۰ تومان برای سهمیه یارانه ای و ۶۰۰ تومان برای سوخت گیری آزاد است و افزایش قیمت گازوئیل در دستور کار نیست.
این مقام مسئول در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تاکید کرد: موضوع ناوگان وارداتی به ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت منتقل شده است؛ ۱۸ هزار دستگاه کامیون ثبت سفارش شده، ۱۵ هزار دستگاه به گمرکات آمده اند، از این ۱۵ هزار دستگاه، ۱۳ هزار و ۷۰۰ دستگاه اظهار شده اند که از آنها ۱۰ هزار دستگاه ترخیص شده اند و حدود ۵ هزار کامیون اسقاط داشته ایم و ۴ هزار دستگاه هم شماره گذاری (پلاک) شده است.
وی درباره حذف اسقاط از چرخه واردات اظهار داشت: برمبنای بخشنامه اجرائی، قرار بود در مقابل هر یک دستگاه کامیون وارداتی، یک دستگاه کامیون فرسوده اسقاط شود اما به سبب به هم خوردن چرخه عرضه و تقاضا قیمت کامیون های فرسوده ای که قرار بود اسقاط شوند، طی یک سال اخیر افزایش ناگهانی داشته است.
مدیرکل دفتر حمل و نقل کالای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اضافه کرد: پس رانندگانی که قرار بود گواهی اسقاط برای کامیون های فرسوده عرضه کنند، تا حدودی از این روند منصرف شده اند.

1401/04/20
11:21:59
5.0 / 5
222
تگهای خبر: ترخیص , كالا , گمرك , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
فوری خرید