وزیر اقتصاد:

نرخ بهره برداری از تولید در كشور بسیار كم است

نرخ بهره برداری از تولید در كشور بسیار كم است

فوری خرید: وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: یكی از نكات ضعف اقتصاد ایران این است كه در مجموع نرخ بهره برداری از ظرفیت تولید در كشور بسیار كم است.به گزارش فوری خرید به نقل از مهر، فرهاد دژپسند با اشاره به اینكه علوم اجتماعی را نمی توان به صورت انتزاعی نگاه كرد، گفت: اقتصاد در زمره علوم اجتماعی است، بدین سبب تأثیر و تأثر سایر حوزه ها را بطور كامل باید در این حوزه مورد تاكید قرار داد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی ضمن اشاره به نامگذاری سال جاری به نام سال «رونق تولید» اظهار داشت: رونق تولید جز نیازهای اجتناب ناپذیر هر جامعه در دنیای امروز است؛ از این رو سال ۹۸ باید سال رونق تولید باشد.
وی اضافه كرد: این «باید» از دو جهت واجد اهمیت فراوان است نخست اینكه امسال «رونق تولید» بعنوان شعار محوری سال از طرف مقام معظم رهبری تعیین شده و دیگر اینكه شرایط اشتغال، تولید و ظرفیت های خالی اقتصاد كشور ایجاب می كند تا از تمامی قابلیت ها و توانمندی ها به بهترین وجه ممكن استفاده تا یك شرایط مطلوبی در جامعه ایجاد شود.
دژپسند اشاره كرد: امروز كشور در یك شرایط سخت اقتصادی به سر می برد و دشمن از تمامی عوامل و روزنه ها در حال استفاده است تا بر اقتصاد كشور فشار وارد كند.
وی اظهار داشت: برای مقابله با فشارها، تهدیدها و تحریم های دشمنان باید از تمامی امكانات و ظرفیت های داخلی در جهت افزایش تولید و رشد اقتصادی بهره جست.
وزیر امور اقتصاد و دارایی اضافه كرد: یكی از نكات ضعف اقتصاد ایران این است كه در مجموع نرخ بهره برداری از ظرفیت تولید در كشور بسیار كم است.
وی اشاره كرد: اگر نرخ بهره برداری از ظرفیت تولید از ۵۰ به ۷۵ درصد افزایش یابد بدون شك می توان یك جهشی در رشد تولید و رونق اقتصادی در كشور ایجاد كرد كه برای تحقق پذیری این مهم باید مجموعه ای از عوامل و زمینه ها را در مملكت فراهم نمود.
دژپسند ضمن اشاره به این مطلب كه بهبود فضای كسب و كار همچون مسئولیت های سنگین وزارت اقتصاد است، اضافه كرد: بطور كلی در این زمینه باید گام های بلندی برداشت تا سرمایه گذار و فعال اقتصادی شامل تولید كننده و تاجر بتواند به سهولت در محیطی ایمن و با طیب خاطر فعالیت های خودرا دنبال كند.

وزیر امور اقتصاد و دارایی تصریح كرد: امروز اصلاح و بهبود فضای كسب و كار در كشور تبدیل به یك لزوم اجتناب ناپذیر شده است و باید با قوت و قدرت هر چه تمام تر به این سمت و سو حركت كرد.

1398/01/10
23:12:01
5.0 / 5
5310
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
فوری خرید