شهرداری ها هنوز به درگاه ملی مجوزها متصل نشده اند

شهرداری ها هنوز به درگاه ملی مجوزها متصل نشده اند

مرکز ملی بهبود محیط کسب وکار اعلام نمود: با گذشت بیش از 4 ماه از مهلت قانونی، هنوز شهرداری های سراسر کشور به درگاه ملی مجوزها متصل نشده اند.


به گزارش فوری خرید به نقل از وزارت امور اقتصاد و دارایی، مرکز ملی بهبود محیط کسب و کار بتازگی از وزارت کشور خواسته است لیست کسب وکارهای مصوب شهرداری تهران و همین طور سایر شهرهای کشور به ویژه شهرهای ساحلی و مرزی که امکان دارد کسب و کارهای خاص خودرا داشته باشد، ارائه کند تا شرایط صدور همه مجوزهای صادره توسط همه شهرداری ها در سرتاسر کشور، استاندارد و همسان شده و امکان اعمال سلیقه در صدور مجوزهای شهرداری ها حذف شود. این مرکز همین طور از وزارت کشور خواسته در اسرع وقت سامانه ای برای اتصال یکجای همه شهرداری ها به درگاه ملی مجوزها معرفی نماید. با گذشت بیش از ۴ ماه از مهلت قانونی، هنوز شهرداری های سراسر کشور به درگاه ملی مجوزها وصل نشده اند و به طور دستی و کاغذی و با شرایط گاهی سلیقه ای برای داوطلبان کسب وکارهای شهری، مجوز صادر می کنند. برمبنای مصوبه نشست شصت و سوم هیات مقررات زدایی و بهبود محیط کسب و کار ۲۱ عنوان مجوز شهرداری تهران به همراه شرایط، مدارک و هزینه های صدور آنها در نشست شصت و سوم هیات مقررات زدایی و بهبود محیط کسب و کار به تصویب رسیده که این مصوبه در ۲۸ تیرماه از طرف وزیر اقتصاد ابلاغ گردید.
بر اساس این مصوبه، دبیرخانه هیأت مقررات زدایی و بهبود محیط کسب و کار مکلف است بعد از انجام هماهنگی های لازم با شهرداری تهران، فرم راهنمای دریافت مجوزها را در درگاه ملی مجوزهای کشور در دسترس عموم قرار دهد. وزارت کشور مکلف است با همکاری دبیرخانه هیأت مقررات زدایی و بهبود محیط کسب و کار، کاربرگ های مصوب شهرداری تهران را با بقیه شهرداری های سراسر کشور تطبیق داده و بوسیله یک درگاه، همه شهرداری ها را به درگاه ملی مجوزهای کشور متصل کند. با عنایت به این مصوبه ابلاغی، درباب سایر مجوزهای شهرداری تهران که بعنوان مجوز کسب و کار شناسایی نشده اند؛ لازم است دبیرخانه هیأت مقررات زدایی و بهبود محیط کسب و کار در گام بعدی، نسبت به بررسی و طرح آنها در هیأت مقررات زدایی اقدام نماید.
۲۱ عنوان مجوز در ارتباط با شهرداری شامل موارد زیر است: ۱- گواهینامه تعیین توان فنی و گروه بندی پیمانکاران رفت و روب و جمع آوری ۲- گواهینامه تعیین توان فنی و گروه بندی پیمانکاران کنترل و مبارزه با جانوران مضر شهری ۳- گواهینامه تعیین توان فنی و گروه بندی پیمانکاران امور زیباسازی ۴- گواهینامه تعیین توان فنی و گروه بندی پیمانکاران امور شهربان، معبربان و حریم بان ۵- فعالیت روز بازارها ۶- مجوز کارفو ۷- تابلوهای صنفی ۸- فعالیت کانون های فرهنگی هنری مردمی ۹- مراکز مشارکتی ۱۰-پروانه اشتغال رانندگان حمل و نقل بار درون شهری ۱۱-پروانه فعالیت بهره برداری شرکتهای خصوصی اتوبوسرانی درون شهری ۱۲-تأسیس دفتر خدمات الکترونیک شهر ۱۳-پروانه بهره برداری تاکسی سرویسهای شهری ۱۴-پروانه بهره برداری شرکت حمل و نقل بار درون شهری ۱۵-پروانه اشتغال به حمل و نقل عمومی مسافر درون شهری با تاکسی ۱۶-صدور موافقت اولیه مجوز راه اندازی و فعالیت (مشارکت و بهره برداری) مراکز معاینه فنی خودرو های سبک و موتورسیکلت ۱۷-پروانه ساختمانی (پروانه شهرسازی و ساخت بصورت توام) ۱۸-احداث و فعالیت (مشارکت و بهره برداری) مراکز معاینه فنی خودرو های سبک و موتورسیکلت ۱۹-احداث بنا پروانه ساخت ۲۰-پروانه ساختمانی بدون حق ساخت (شهرسازی) ۲۱-پایان کار ساختمانی

1401/05/14
22:14:06
5.0 / 5
326
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , خدمات , خصوصی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
فوری خرید