رئیس سازمان امور مالیاتی:

نگاههای مهم دولت مردمی با هوشمندسازی محقق می شود

نگاههای مهم دولت مردمی با هوشمندسازی محقق می شود

به گزارش فوری خرید رئیس کل سازمان امور مالیاتی با اشاره به اینکه گامهای مهمی برای هوشمندسازی مالیاتی برداشته شده است، اظهار داشت: نتایج هوشمندسازی در افزایش کارایی، رشد وصولی ها و افزایش تمکین مالیاتی قابل مشاهده می باشد.به گزارش فوری خرید به نقل از سازمان مالیاتی ایران، داوود منظور در اولین جلسه ارزیابی استانی که با حضور معاونین سازمان، مدیران کل ستادی و همینطور مدیرکل، معاونین و روسای امور مالیاتی استان البرز در سالن اجتماعات ستاد سازمان برگزار شد، در پاسخ به مسائل مطرح شده پیرامون کمبود نیروی انسانی سازمان عنوان کرد: هوشمندسازی فرایندهای سیستمی بعنوان راهکار موثری برای جبران کمبود نیروی انسانی به کاهش حجم کار نیروی انسانی موجود در استان البرز و سایر استان ها و در نتیجه افزایش بازدهی و سرعت عمل کارکنان می انجامد.
وی ضمن تبیین تأثیر هوشمندسازی فرایندهای اداری و سیستمی بر افزایش بازدهی و سرعت عمل نیروی انسانی، عنوان کرد: به هر میزان که امور و فرایندهای اداری به صورت سیستمی و هوشمند صورت گیرد، بازدهی و سرعت عمل در پاسخگویی به مودیان افزایش می یابد که این امر به نوبه خود ضمن افزایش رضایتمندی مودیان، سبب کاهش حجم کاری نیروی انسانی می شود.
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی اضافه کرد: پیشبرد برنامه های در رابطه با هوشمندسازی نظام مالیاتی، در اولویت اقدامات این دستگاه قرار دارد و با تحقق این برنامه ها، بخش مهمی از نگاههای دولت مردمی در زمینه خدمات رسانی موثر به مردم محقق می گردد.
وی با تکیه بر این که این سازمان از تمامی ظرفیت ها برای هوشمندسازی نظام مالیاتی بهره می گیرد، اظهار داشت: دریافت اطلاعات از تمامی دستگاههای ذی ربط در جهت اجرای ماده ۱۶۹ مکرر، اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده دایمی و اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان از مهم ترین مصادیق این امر بشمار می آید.
منظور اضافه کرد: هوشمندسازی در حوزه های دیگری نظیر ابلاغ الکترونیک اوراق مالیاتی عملیاتی شده و با حذف پرونده های کاغذی و الکترونیکی شدن پرونده ها و اوراق مالیاتی، هم در تعداد رجوع مودیان به ادارات مالیاتی و هم در میزان مصرف کاغذ، کاهش قابل توجهی صورت گرفته است.
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با تکیه بر این که فساد، خط قرمز نظام مالیاتی است، عنوان داشت: راه اندازی سامانه سوت زنی، از راهکارهای موثر برای مقابله و جلوگیری از فساد و تخلف ماموران مالیاتی و همینطور مبارزه با فرار مالیاتی به حساب می آید.
وی به فعال شدن سامانه مالیات نقل و انتقال خودرو اشاره نمود و اظهار داشت: ساماندهی سیستمی در این عرصه سبب افزایش چشم گیر درآمدهای مالیاتی شده بگونه ای که وصولی چهارماهه سال جاری مالیات نقل و انتقال خودرو نسبت به دوره مشابه سال قبل، رشد ۶۹ درصدی را نشان داده است. این اقدام همینطور سبب کاهش مراجعات عمومی، کاهش بار اقدامات اجرایی و اداری همکاران مالیاتی شده است.
منظور ضمن اشاره به این که بازدیدها، ارزیابی و نظارت بر عملکرد ادارات امور مالیاتی در سرتاسر کشور در اولویت اقدامات سازمان است، اظهار داشت: تشریح و بررسی عملکرد امور مالیاتی استان ها همچون راهکارهای موثر در رفع موانع و صدمه های پیش رو و تحقق اهداف و نگاههای تحولی نظام مالیاتی است. وی ضمن تاکید بر این که ارزیابی و نظارت مستمر بر عملکرد امور مالیاتی استان ها، یکی از عوامل افزایش بهره وری نیروی انسانی همینطور تمکین مودیان است، خاطرنشان کرد: بر مبنای برنامه ریزی های صورت گرفته، عملکرد تمام ادارات کل امور مالیاتی استان ها، مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت تا ضمن شناسایی نقاط ضعف و قوت آنها، تدابیر لازم برای رفع صدمه ها و ارتقای عملکرد نظام مالیاتی به کار گرفته شود.
در این نشست همینطور بهرام مردان، مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و هماهنگی هیات های رسیدگی به تخلفات اداری سازمان امور مالیاتی، گزارشی از ارزیابی هیات اعزامی سازمان به استان البرز ارائه کرد و مهدی موحدی، رئیس مرکز آموزش، پژوهش و برنامه ریزی مالیاتی هم طی گزارشی به تشریح عملکرد امور مالیاتی البرز بر مبنای معیارها و شاخصهای احصا شده توسط آن مرکز پرداخت.
محمدرضا محمدی، مدیرکل امور مالیاتی استان البرز هم ضمن تشریح اقدامات و عرضه گزارش عملکرد استانی، به همراه معاونین و روسای امور مالیاتی استان به بیان برخی مسایل، مشکلات، دغدغه ها و نیازهای اساسی این اداره کل پرداختند که مشکلات و سوالات مطرح شده، توسط رئیس کل سازمان، معاونین و مدیران کل ستادی ذی ربط پاسخ داده شد و راهکارهای لازم عرضه شد.


منبع:

1401/05/20
12:35:50
5.0 / 5
247
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
فوری خرید