جزئیات تسهیلات اعطایی به شرکت های مستقر در مناطق آزاد

جزئیات تسهیلات اعطایی به شرکت های مستقر در مناطق آزاد

به گزارش فوری خرید، دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری _صنعتی و ویژه اقتصادی از اعطای تسهیلات ویژه به شرکتهای دانش بنیان مستقر در مناطق آزاد اطلاع داد.


دکتر سعید محمد در حاشیه مراسم امضای تفاهمنامه معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری با سازمان مناطق آزاد در گفتگو با ایسنا، مناطق آزاد را محل مناسبی برای ایجاد ارتباط با شرکتهای دانش بنیان نام برد و اضافه کرد: ما تنوع خوبی از شرکتهای دانش بنیان در مناطق آزاد داریم و تلاش داریم این شرکت ها را در کنار واحدهای صنعتی در این مناطق قرار دهیم.
وی این اقدام را منجر به تولید محصولات با رقابت پذیری بالا دانست و خاطرنشان کرد: مناطق آزاد دارای معافیت هایی هستند که همچون آن میتوان به معافیت ۲۰ ساله مالیاتی و گمرکی اشاره نمود.
محمد، عدم احتیاج به ویزا برای اتباع خارجی در مناطق آزاد را از دیگر تسهیلات این مناطق نام برد و افزود: همینطور شرکتهای خارجی که نسبت به سرمایه گذاری در این مناطق اقدام می کنند، امکان تملک اراضی را دارند.
وی تصریح کرد: همینطور برای شرکت ها امتیازات ویژه تری را در نظر گرفتیم که همچون آن میتوان به این اشاره نمود که هزینه ای برای اراضی و تملک دریافت نمی گردد.
همینطور دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه از گذشته ما با این سازمان همکاری داشته ایم، اضافه کرد: ولی رویکرد جدید سازمان در حوزه توسعه اقتصاد دانش در مناطق آزاد یکی از موضوعات جدی است که در سالهای اخیر مطرح گردیده است.
وی با بیان اینکه بعضی از شرکتهای دانش بنیان قابلیت صادراتی یافته اند، افزود: علاوه بر آن خیلی از شرکت ها استانداردهای بین المللی را دریافت نمودند و این پتانسیل صادراتی در این مناطق را دارد.
منبع:

1401/06/06
23:31:35
5.0 / 5
456
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
فوری خرید