اعلام آخرین وضعیت شماره گذاری تیبا و ساینا

اعلام آخرین وضعیت شماره گذاری تیبا و ساینا

به گزارش فوری خرید، معاون فنی و مهندسی پلیس راهور فراجا آخرین وضعیت شماره گذاری خودرو های تیبا و ساینا را شرح داد.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، سرهنگ محمدعلی زارع توضیحاتی را در رابطه با فرایند شماره گذاری سواری های تیبا و ساینا عرضه کرد و اظهار داشت: ابتدا باید بگویم که فرایند شماره گذاری خودرو ها به این صورت است که از راه سازمان ملی استاندارد و وزارت صمت و همینطور سازمان حفاظت محیط زیست، اسامی خودرو های داری قابلیت شماره گذاری که تائیدیه های لازم را هم دریافت کرده باشند به پلیس ارسال شده و فرایند شماره گذاری صورت می گیرد، در واقع اینطور نیست که پلیس خودش مبادرت به شماره گذاری خودرویی کرده یا از آن مانع شود.
وی افزود: در مورد خودرو های تیبا باید بگویم که اوایل خردادماه سال جاری بود که نامه ای از جانب سازمان ملی استاندارد به پلیس راهور واصل شد. در این نامه گفته شد که خودروی تیبا مورد تایید نیست و فعلاً شماره گذاری نشود، ما هم مطابق این نامه عمل کردیم. به تازگی هم نامه ای از وزارت صمت و سازمان ملی استاندارد به پلیس ارسال شده که در آن اعلام شده که این خودرو ها باردیگر شماره گذاری شوند. البته بنا شد که شماره گذاری به تعداد خودروهایی باشد که شماره شاسی آن به پلیس اعلام می شود.
زارع با اشاره به اینکه این فهرست بزودی به پلیس ارسال خواهد شد، اظهار داشت: بمحض ارسال این فهرست، بررسی ها شروع شده و اقدامات قانونی صورت خواهد گرفت و شماره گذاری تیبا صورت می گیرد.
معاون فنی و مهندسی پلیس راهور فراجا در ادامه مبادرت به طرح پرسشی در رابطه با این اقدام نمود و اظهار داشت: اما سوال شخصی من اینست که چه اقداماتی انجام شده که این خودرو ها باردیگر مورد تایید قرار گرفتند و چه معایبی داشتند که در آن زمان مورد تایید قرار نگرفتند. باید آن اقدامات و اصلاحاتی که انجام شده و سبب شده که این خودرو ها باردیگر در چرخه شماره گذاری قرار بگیرند. به صورت شفاف مشخص شود. در خواست می نماییم که این علل و اقدامات انجام شده را به ما اعلام کنند.
وی افزود: البته هم اکنون با عنایت به قانون، ما شماره گذاری را انجام می دهیم و اعلام هم کردیم که دوستان خودرو را برای بازدید و شماره گذاری آماده کنند. اگر خودروساز اطلاعات خودرو را ارسال نماید و آماده بازدید برای شماره گذاری شوند، بلافاصله با عنایت به این که فرایند شماره گذاری سیستمی است، این امر صورت خواهد گرفت، اما همانطور که گفتم لازم است که خودرو ها آماده باشند و توسط کارشناسان بازدید شده و بعد از آن بلافاصله شماره گذاری می شوند.
آخرین وضعیت شماره گذاری ساینازارع که در یک برنامه رادیویی صحبت می کرد، در رابطه با شماره گذار خودروی ساینا هم اظهار داشت: شماره گذاری خودرو های ساینا هم به همین صورت است و منتظریم که این ها را با آن مشخصات کامل برای ما ارسال نمایند و با همین فرایند اقدامات لازم صورت گیرد.
معاون فنی و مهندسی پلیس راهور فراجا در رابطه با این که چه زمانی اقدامات در ارتباط با شماره گذاری صورت خواهد گرفت، اظهار داشت: کارشناسان ما از همین هم اکنون آماده هستند و اگر خودرو ها آماده باشند، بلافاصله بازدید و شماره گذاری خواهند شد و فرایند از سوی پلیس طولانی نخواهد شد. ما در سریع ترین زمان ممکن اقدام خواهیم کرد و اگر خودروساز و مدارک مالکان آماده باشد، جای هیچ نگرانی نیست و ما آمادگی شماره گذاری را داریم. همانطور که می دانید شماره گذاری متمرکز بوده و در کارخانه شماره گذاری می شود.
وی در رابطه با تعداد خودروهایی که باید شماره گذاری شود هم اظهار داشت: این را باید از خودروساز بپرسید. در نامه اولیه بیشتر از هزار خودرو از جانب خودروساز اعلام شده و گفتند که بزودی مابقی را ارسال خواهند کرد. آن تعدادی که به ما اعلام گردد، شماره گذاری اش بلامانع است.
خبر مشابه:
سمند و تیبا شماره گذاری نمی شوند
تا رفع نواقص، سمند و تیبا شماره گذاری نمی شوند
زارع همینطور از وضعیت پیش آمده انتقاد هم کرد و اظهار داشت: اگر مقرر است خودرویی شماره گذاری نشود، باید از قبل اعلام گردد که مردم ثبت نام نکنند. نه این که خریدار بیاید و خودرویی را بخرد و پول آنرا هم واریز نماید و بعد نامه بزنند که شماره گذاری نشود، این سبب نارضایتی مردم می شود و امیدوارم که دستگاههای مربوطه سبب نگرانی و نارضایتی مردم نشوند.1401/06/07
23:38:27
5.0 / 5
308
تگهای خبر: خرید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
فوری خرید