معاون وزیر اقتصاد خبر داد؛

نماد باشگاه پرسپولیس در بورس با سوددهی باز شد به علاوه ارزش هر سهم

نماد باشگاه پرسپولیس در بورس با سوددهی باز شد به علاوه ارزش هر سهم

به گزارش فوری خرید، رئیس سازمان خصوصی سازی در رابطه با بازگشایی نماد پرسپولیس اظهار داشت: علت این که جزئیات رقم قرارداد بازیکنان منتشر نشده است، پیشگیری از رقابت ناسالم بود.به گزارش فوری خرید به نقل از مهر، نماد باشگاه پرسپولیس بامداد امروز بازگشایی و هر سهم به ارزش ۳۴۵ تومان کشف قیمت شد. ۵۸ میلیون و ۸۰ هزار سهم به ارزش بیشتر از ۲۰ میلیارد تومان در معاملات امروز از این نماد خرید و فروش شد.
علی قربان زاده رئیس سازمان خصوصی سازی در همین باره عنوان کرد: فرابورس نماد دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را بازگشایی کرد که استقلال چند هفته قبل و پرسپولیس امروز نمادشان در بازار سرمایه راه اندازی شد که بازگشایی نماد پرسپولیس با سوددهی بود.
وی اضافه کرد: این روش فرآیند جدیدی است که نماد شفافیت بوده ولی در سامانه کدال مجموع ارقام قرارداد بازیکنان و کادر فنی شامل ریالی و رازی، ریسک فصل و ابطال قراردادها ثبت شده است.
معاون وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه فعلا با مجموع رقم قراردادها شفاف سازی را شروع کرده ایم، اظهار داشت: مقرر است باشگاههای لیگ برتری فوتبال وابسته به شرکتهای صنعتی بورسی هم مجموع ارقام قرارداد بازیکنان و کادر فنی را در سامانه کدال منتشر کنند.
وی با تکیه بر این که یک نسخه از قرارداد بازیکنان و کادر فنی باشگاه ها شامل استقلال، پرسپولیس و باشگاههای وابسته به شرکتهای صنعتی به سازمان بورس و یک نسخه به سازمان خصوصی سازی ارسال می شود بیان نمود: بر مبنای دستورالعمل «افشا»، در مورد افشای اسناد تجاری اگر سبب رقابت ناسالم بشود، سازمان بورس تصمیم می گیرد. بنابراین سازمان بورس به این نتیجه رسید که انتشار مجموع ارقام قرارداد بازیکنان و کادر فنی باشگاههای لیگ برتری کافی است.
هفته آینده رقم قراردادهای بازیکنان سایر باشگاه های لیگ برتری فوتبال منتشر می شود
رئیس سازمان خصوصی سازی در رابطه با باشگاههای لیگ برتری دیگر که مقرر است قرارداد بازیکنان در سامانه کدال را منتشر کنند، اظهار داشت: ۷ شرکت بورسی بالادستی ۸ تیم لیگ برتری شامل گل گهر، مس، فولاد مبارکه، ایران خودرو، فولاد خوزستان، مس کرمان و … بزودی مجموع دریافتی بازیکنان و کادر فنی باشگاههای فوتبال زیرمجموعه خویش را هفته آینده منتشر خواهند کرد.
به گفته قربان زاده رقابت ناعادلانه ای است که استقلال و پرسپولیس جزئی ترین اسناد و اطلاعات مالی خویش را منتشر کنند ولی سایر باشگاه ها این کار را انجام ندهند. حال آنکه بیشتر این باشگاه ها ذیل شرکتهای بورسی هستند و باید اطلاعات شرکتهای زیرمجموعه خویش را منتشر کنند ولی این اتفاق رخ نداده است.
وی تصریح کرد: این فرایند شروع شده و جعبه سیاه انضباط مالی باشگاههای فوتبال درحال بازخوانی است و از مجموع قرارداد شروع کردیم و بزودی وارد جزئی ترین ارقام قراردادها می شویم.


منبع:

1401/06/10
10:24:56
5.0 / 5
189
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
فوری خرید