اجرای پایلوت طرح تولید برنج سالم

اجرای پایلوت طرح تولید برنج سالم

به گزارش فوری خرید، رئیس موسسه تحقیقات گیاه پزشکی از اجرای پایلوت طرح تولید برنج بدون استفاده از سموم و آفت کش در استانهای شمالی کشور اطلاع داد.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، حسین رنجبر اقدم در جمع خبرنگاران و در حاشیه بیست و چهارمین کنگره گیاه پزشکی کشور اظهار داشت: این کنگره با هدف انتقال آخرین یافته های پژوهشی بخش های اجرا و به کار بردن آن در عرصه کشاورزی و منابع طبیعی تشکیل شده است.
وی افزود: یکی از نگاههای این کنگره ایجاد تعامل نزدیک میان کشاورزان، بخش خصوصی، بخش های تحقیقاتی و اجرایی می باشد و سعی کردیم تا در این کنگره این چهار بخش را در کنار یکدیگر قرار دهیم.
رئیس موسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور افزود: می خواهیم دانشی که در حوزه تحقیقات گیاهپزشکی به دست می آید در عرصه نشان داده شود و کشاورزان و تولیدکنندگان بتوانند از آن بهره مند شوند.
وی در پاسخ به این سؤال که آخرین دستاورد موسسه گیاهپزشکی کشور چه بوده است؟ اظهار داشت: اقدام ارزشمندی با همکاری موسسه تحقیقات گیاه پزشکی و موسسه تحقیقات برنج انجام شده است که طی آن برنج سالم بدون استفاده از هیچ گونه سمی تولید شود.
رنجبر اقدام خاطرنشان کرد: پیش از این یکی از محصولاتی که فشار سمپاشی بر روی آن زیاد بود و مردم به شکلی از سلامت آن نگران بودند محصول برنج بود. اقدامی که در این خصوص انجام دادیم شناسایی آفات و بیماری های کانون های تولید برنج در کشور مانند استان مازندران بود و برپایه آن به صورت پایلوت در سطوح قابل توجهی برای نخستین بار تولید برنج سالم بدون استفاده از هرگونه سم و آفت کش ضد بیماری ها داشتیم.
دبیر کنگره ملی گیاه پزشکی کشور اظهار داشت: مقرر است تمامی ارقام برنج که در شمال کشور کشت می شود بدون استفاده از سموم تولید شوند.
او در آخر اظهار داشت: در واقع هدف ما اینست که محصولی تولید شود تا مردم گرفتار صدمه نشوند و با خیال راحت بهره گیرند. هدف ما تولید محصول سالم با به کارگیری کشاورزی دانش بنیان است.
منبع:

1401/06/13
10:36:28
5.0 / 5
230
تگهای خبر: خصوصی , كشاورزی , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
فوری خرید