با محوریت سازمان برنامه و بودجه؛

شروع پروسه تدوین برنامه هفتم توسعه با دستور رییس جمهور دردولت

شروع پروسه تدوین برنامه هفتم توسعه با دستور رییس جمهور دردولت

به گزارش فوری خرید، سرپرست معاونت امور مجلس، حقوقی و توسعه منطقه ای سازمان برنامه و بودجه کشور اظهار داشت: بدنبال ابلاغ سیاست های کلی برنامه هفتم توسعه، رییس جمهور دستور شروع رسمی تدوین آنرا صادر کرد.به گزارش فوری خرید به نقل از سازمان برنامه و بودجه کشور، بابک افقهی اظهار داشت: بدنبال ابلاغ سیاست های کلی برنامه هفتم توسعه، توسط مقام معظم رهبری، رییس جمهور محترم دستور شروع رسمی تدوین برنامه هفتم توسعه در دولت سیزدهم توسط سازمان برنامه و بودجه کشور را صادر کردند.
وی اضافه کرد: البته تمهید مقدمات و جلسات گوناگون مطالعات تدوین برنامه هفتم توسعه در سال قبل و به دستور دکتر میرکاظمی رییس سازمان برنامه و بودجه با محوریت دو بازوی پژوهشی سازمان یعنی مرکز آینده نگری و مؤسسه عالی پژوهش و برنامه ریزی شروع شده بود.
سرپرست معاونت امور مجلس، حقوقی و توسعه منطقه ای سازمان برنامه و بودجه کشور افزود: همچون اقدامات مهم دیگر برگزاری جلسات گوناگون نخبگی با حضور کارشناسان اساتید دانشگاهی در حضور رییس سازمان برنامه و بودجه جهت بررسی مدلهای گوناگون و انتخاب بهترین مدل مناسب برای تمرکززدایی در برنامه توسعه و افزایش اختیارات به استانها برای تبلور ظرفیت های فراوان آنها برای تحقق بیشتر پیشرفت در کشور بود.
وی افزود: تمرکززدایی و توجه به توسعه استانها یکی از رویکرد مهم تدوین برنامه هفتم توسعه در دولت سیزدهم و برمبنای سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری خواهد بود که مبتنی بر آمایش سرزمین، تجهیز منابع لازم بوسیله ایجاد صندوق های استانی و افزایش قدرت تصمیم گیری در استان هاست.
افقهی تصریح کرد: پیش بینی می شود تا اختتام فروردین ماه سال آینده نسخه اولیه برنامه به هیئت محترم وزیران تقدیم شود و بعد از آن روند بررسی و تصویب برنامه هفتم در دولت و مجلس شروع شود.
این مقام مسئول در سازمان برنامه و بودجه اشاره کرد: بنا بر تاکید رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه جهت استفاده از همه ظرفیت های کارشناسی و نخبگی در تدوین برنامه هفتم توسعه، این سازمان آماده پذیرش پیشنهادها، نظرات و استفاده از ظرفیت های بهادار دانشگاه ها و قطب های علمی و گروههای کاری اتاق های تجاری، تعاون و فعالان اقتصادی سراسر کشور بصورت سازماندهی شده و کارآمد است.

1401/06/23
10:51:23
5.0 / 5
403
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
فوری خرید