برای چهارمین ماه متوالی

تولید خودروی انگلیس صعودی شد

تولید خودروی انگلیس صعودی شد

به گزارش فوری خرید، تولید خودروی بریتانیا در ماه آگوست برای چهارمین ماه متوالی افزایش پیدا کرد، با اینکه تولید 46 درصد پایین تر از سطح پیش از همه گیری باقی ماند.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، بر مبنای نظرسنجی انجمن سازندگان و بازرگانان موتور، خودروسازان بریتانیایی شاهد افزایش ۱۰۰ میلیون پوندی (۱۵۵.۴ میلیون دلار سنگاپور) یا ۵۰ درصدی هزینه های انرژی در این سال بوده اند که به نگرانی بیشتر تولیدکنندگان در مورد آینده فعالیت هایشان دامن می زند.
افزایش قبوض انرژی سبب شده است که ۹ خودروساز از هر ۱۰ خودروساز، هزینه های فزاینده را به مشتریان منتقل کنند، در صورتیکه خیلی از آنها سرمایه گذاری های مهم را به تاخیر انداخته یا کنسل کرده اند.
انجمن تولیدکنندگان و بازرگانان موتور، امروز پنجشنبه (۲۹ سپتامبر) اعلام نمود که تولید خودروی بریتانیا در ماه آگوست برای چهارمین ماه متوالی افزوده شد.
صنعت خودرو بریتانیا سال هاست که با بحران هایی از برگزیت گرفته تا همه گیری کووید-۱۹ درگیر بوده است. کمبود تراشه های جهانی که در دو سال قبل مانع از تولید شد، درحال کاهش است اما تورم سریع تر و کاهش رشد اقتصادی موانع جدیدی را به وجود می آورد.
مایک هاوز، مدیرعامل انجمن تولیدکنندگان و بازرگانان موتور اظهار داشت: در صورتیکه یک ماه دیگر افزایش تولید خودرو در بریتانیا خبر خوبی است و گواهی بر کوشش های بخشی برای غلبه بر کمبود زنجیره تامین است اما محیط خیلی مشکل و نامطمئن را تحت تاثیر قرار می دهد. تولیدات بطور شایان توجهی کم شده است و شرکتها مجبور هستند برای صیانت از تجارت خود در برخورد با چالش های بی شمار اقدامات جدی انجام دهند.
طبق گزارش بلومبرگ، حدودا یک سوم خودرو های تولید شده در بریتانیا در ماه آگوست یا برقی باطری، پلاگین هیبریدی یا هیبریدی بودند برای اینکه سرعت حرکت به سمت خودرو های الکتریکی بیشتر می شود. بر طبق این ارقام، تولید خودرو های الکتریکی باتری دار بیش از دو برابر شده و الان حدودا یک خودرو از هر ۱۰ خودروی تولید شده را تشکیل می دهد.
منبع:

1401/07/08
09:32:21
5.0 / 5
168
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
فوری خرید