مشکلات بانکی در صدر مشکلات تولیدکنندگان

مشکلات بانکی در صدر مشکلات تولیدکنندگان

به گزارش فوری خرید، سرپرست معاونت برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران اظهار داشت که ۵۴ درصد از درخواست های تولیدکنندگان به کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در ارتباط با امور بانکی بوده که ۵۱ درصد آن اجرایی شده است، ۲۹ درصد در دست اجرا، ۱۳ درصد قابلیت اجرا ندارد و ۵.۳ درصد آنرا متقاضی پیگیری نکرده است.


رضا سعیدی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه در نیمه اول سال جاری ۲۸۲ مورد مصوبه در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید تصویب شده، اظهار داشت: در ۱۰۵ جلسه این کارگروه در مدت یاد شده ۳۷۴ شرکت یا واحد تولیدی حضور داشتند که ۴۳۸ درخواست را به دبیرخانه ستاد تسهیل عرضه کردند. از این تعداد درخواست، ۱۵۵ مورد در ارتباط با امور بانکی، ۲۹ مورد زیرساخت، ۱۲ مورد انرژی، یک مورد تأمین مواد اولیه، ۳۴ مورد مالیات و ۲۴ مورد تأمین اجتماعی بوده است.
به عبارت دیگر به قول وی ۵۴ درصد از درخواست ها در ارتباط با امور بانکی بوده که ۵۱ درصد آن اجرایی شده است، ۲۹ درصد در دست اجرا، ۱۳ درصد قابلیت اجرا ندارد و ۵.۳ درصد آنرا متقاضی پیگیری نکرده است.
سرپرست معاونت برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان صمت همینطور اظهار داشت که درزمان تصویب هر مصوبه، زمان خاصی برای آن تعریف می شود که باید در همان وقت اجرا شود. درصورت اجرایی نشدن، پرونده متقاضی به خبرگان این مورد که متشکل از سه نفر از حوزه بانکی، دو نفر بخش خصوصی و یک نفر از وزارت کشور هستند، ارجاع می شود. پس از زمان تعیین شده کمیته نظارت و پیگیری که متولی آن حوزه اقتصادی استانداری است، با حضور متقاضی و دبیرخانه پرونده را بررسی می کنند.
آخر پیاممنبع:

1401/07/11
21:53:12
5.0 / 5
209
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
فوری خرید