در گفت وگو با فوری خرید عنوان شد

سقف قیمت جوجه یک روزه 15هزار و500 تومان

سقف قیمت جوجه یک روزه 15هزار و500 تومان

به گزارش فوری خرید، دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان جوجه یکروزه با اعلان اینکه جوجه یکروزه از 5000 تومان تا 15 هزار و500 تومان قیمت دارد، اظهار داشت: تعدادی از تولیدکنندگان از اردیبهشت طی چندین ماه جوجه یکروزه را به طور متوسط 3000 تومان خریداری و به این قیمت عادت کرده اند و 15هزار تومان را گران می دانند.محمدرضا صدیق پور در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه چرا قیمت جوجه یکروزه بالا رفته و بنابر گفته تعدادی از تولیدکنندگان به ۱۷ هزار تومان رسیده است، اظهار داشت: جوجه یکروزه از ۵۰۰۰ تومان تا ۱۵ هزار و۵۰۰ تومان قیمت دارد و سقف آن ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان است. البته لازم به ذکر است پس از تغییر نرخ ارز دو نهاده اصلی خوراک از ترجیحی به نیمایی، قیمت جوجه یکروزه کمتر از ۱۵ هزار تومان نخواهد بود.

وی افزود: علت اختلاف قیمت جوجه یکروزه نیز تفاوت در نژاد، سویه و سن مرغ مادر جوجه های یکروزه تولیدی است.

دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان جوجه یکروزه افزود: تعدادی از تولیدکنندگان از اردیبهشت طی چندین ماه جوجه یکروزه را به طور متوسط ۳۰۰۰ تومان خریداری و به این قیمت عادت کرده اند و ۱۵ هزار تومان را گران می دانند.

وی با اشاره به این که پیش از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی قیمت جوجه یکروزه ۶۰۰۰ تا ۹۰۰۰ تومان بود، اظهار داشت: طبیعتا پس از حذف ارز دولتی و تغییر ارز نهاده ها به نیمایی قیمت جوجه یکروزه نیز می بایست بالا می رفت و به طور متوسط حدود ۱۳ تا ۱۵ هزار تومان باشد.

به گفته وی قیمت جدید مرغ یعنی هر کیلو ۶۳ هزار تومان هم برمبنای قیمت جوجه ۱۳ تا ۱۵ هزار تومانی تعیین شده است.

صدیق پور در پاسخ به این پرسش که چرا جوجه یکروزه قیمت مصوب ندارد؟ اظهار داشت: چون جوجه یکروزه محصول نهایی نیست و به عنوان نهاده تعریف می شود، قیمت مصوبی هم برای آن تعیین نمی کنند.

منبع:

1401/08/09
15:41:10
5.0 / 5
404
تگهای خبر: خرید , دولتی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
فوری خرید