فرماندار نوشهر:

محدودیت های محیط زیست مانع توسعه صنعتی در نوشهر است

محدودیت های محیط زیست مانع توسعه صنعتی در نوشهر است

به گزارش فوری خرید، مازندران فرماندار نوشهر اظهار داشت: محدودیت ها، مانع تراشی و استعلامات محیط زیست و برخی ادارات موجب توقف طرح های صنعتی و گردشگری در نوشهر می شودبه گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، رستم زرودی امروز در همایش فرصت های سرمایه گذاری که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با اشاره به سیاست استاندار مازندران در خصوص برگزاری این همایش با محوریت سه شهرستان نوشهر، چالوس و کلاردشت برای جذب سرمایه گذاران در ۲۲ دی ماه امسال به میزبانی چالوس، اظهار داشت: باید ظرفیت های شهرستان در قالب طرح و برنامه شناسایی شود تا اگر روزی این سرمایه گذاران مراجعه کردند دست شهرستان پرباشد.

وی به مزیت ها و امتیازات این همایش پرداخت و اظهار داشت: شهرستان در زمینه صنعت، فرآورده های کشاورزی، دامی و گردشگری دارای ظرفیت های زیادی است که باید از ظرفیت این همایش برای معرفی آنها استفاده گردد.

فرماندار نوشهر با اعلان اینکه این شهرستان در زمینه صنعت دارای ظرفیت های فراوانی است، اضافه کرد: اما ممکنست استعلامات محیط زیست مانع توسعه صنعت باشد.

فرماندار نوشهر، اشاره کرد: این شهرستان در زمینه گردشگری نیز می تواند ظرفیت های زیادی داشته باشد اما گاهی با نامهربانی از طرف برخی دستگاه های اجرائی برای استعلامات مواجه می شود.

این مسئول با تأکید بر توجه به ظرفیت های حوزه صنعت، ابراز کرد: این شهرستان به حوزه های کاغذسازی، فولاد، صنایع تبدیلی ورود پیدا کرده است که همچنان دست اندازی های اداری مانع توسعه آن شده است.

زرودی با اشاره کمبود زمین در مازندران برای توسعه و ایجاد شهرک های صنعتی، اظهار داشت: زمین در این شهرک وجود دارد اما مورد تایید محیط زیست نیست و یا آنهایی که موجود است درگیر استعلامات محیط زیست قرار دارد.

مدیر جهاد کشاورزی نوشهر نیز در این نشست با اعلان اینکه چهار طرح در زمینه کشاورزی در این شهرستان بسیار ضروری به نظر می آید، اظهار داشت: شهرک دامپروری در کجور یکی از نیازهای مهمست اگر مشکلات محیط زیست آن حل شود در اشتغال زایی نقش مهمی دارد.

جواد محمودی با اشاره به ظرفیت های بخش کجور در زمینه گیاهان دارویی و رشد گیاهان خودرو، اظهار داشت: این بخش نیاز به سرمایه گذاری بسته بندی گیاهان دارویی و صنایع تبدیلی دارد.

مدیر جهاد کشاورزی نوشهر، سردخانه بالای صفر را از دیگر نیازهای بخش کجور برشمرد و ابراز کرد: در هنگام برداشت محصول، نبود سردخانه ضربه زیادی به باغدار می زند برای اینکه مجبور است محصول خودرا به نصف قیمت بواسطه بفروشد اما وجود سردخانه می تواند به ماندگاری میوه به ویژه گلابی کمک نماید.

محمودی، پایانه فروش را از دیگر ضروریات در بخش کشاورزی عنوان نمود و افزود: علاقه به پرورش گل و گیاه در نوشهر به وفور وجود دارد، حتی افراد زیادی سه نسل در این حرفه مشغول هستند اما محل متمرکزی ندارند؛ از این نظر نیاز به محلی ۱۰ هکتاری برای توسعه اشتغال و فروش گل و گیاه احساس می شود.

منبع:

1401/10/11
14:25:48
5.0 / 5
245
تگهای خبر: خودرو , صنایع , فروش , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
فوری خرید