انتقاد نقوی حسینی از قیمت خرید تضمینی گندم

انتقاد نقوی حسینی از قیمت خرید تضمینی گندم

فوری خرید: نماینده مردم ورامین در مجلس در تذكری نسبت به قیمت خرید تضمینی گندم انتقاد نمود.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، سیدحسین نقوی حسینی در جلسه علنی امروز (یكشنبه) در تذكری شفاهی اظهار داشت: پیش از سیل حدود ۲۰۰ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور نامه نوشتند و طی آن درخواست نمودند كه قیمت خرید تضمینی گندم حداقل ۲، ۰۰۰ تومان تعیین شود، متأسفانه دولت به این نامه توجهی نكرد و قیمت ۱، ۷۰۰ تومان را تعیین كرده است.
نماینده مردم ورامین در مجلس با اشاره به اینكه «ما باید برای كالاهای اساسی مردم تضمین های اساسی داشته باشیم» اظهار داشت: با عنایت به اینكه به قسمتی از كشتزارها و گندم زارهای ما بوسیله سیل لطمه رسیده است الان دلالان و سلف خرها گندم را به قیمت كیلویی ۳۰۰۰-۲۰۰۰ تومان پیش خرید می كنند.
این عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاكید بر معیشت كشاورزان اظهار داشت: كشاورز امكان دارد ۱۰۰ - ۲۰۰ تومان اختلاف را تحمل و گندم را به دولت واگذار كند اما وقتی اختلاف زیادی پیش می آید مجبور می شود كه برای تأمین معیشت خود گندم را به سلف خر و دلالان بفروشد.
نقوی حسینی اشاره كرد: فردا روز ما گرفتار مشكل می شویم. دولت مجبور است همین گندم را با قیمت ۳، ۰۰۰ تومان وارد كند و به همین قیمت از دلالان خریداری كند. درخواست من این است كه هیأت رئیسه مجلس و كمیسیون كشاورزی این مساله را بررسی نمایند. آرد و نان یك كالای استراتژیك است.
مسعود پزشكیان در واكنش به این تذكر خطاب به حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور اظهار داشت: این تذكر را جدی بگیرید. دغدغه در مورد گندم وجود دارد. اگر مدیریت نشود به مشكل برمی خورید. حتماً این مشكل را در هیأت دولت مطرح كنید.1398/01/25
16:06:48
5.0 / 5
5386
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
فوری خرید