رئیس اتحادیه تولیدكنندگان گل و گیاه عنوان كرد

کاشت نارنج و ماش به جای گندم

کاشت نارنج و ماش به جای گندم

به گزارش فوری خرید، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان گل و گیاه تهران اظهار داشت: برای کاهش هزینه ها و پیشگیری از هدر رفت گندم مقرر است سال جاری هم مانند سالهای قبل به جای گندم، نارنج، ماش و قره ماش کاشته شود.غلامحسین سلطان محمدی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه سال قبل با انتشار کرونا و کاهش تقاضای خرید گل و گیاه باغداران ضرر و زیان بسیاری کردند، اظهار داشت: سال جاری بطور قطع با عبور از کرونا شرایط بهتر خواهد شد.

وی افزود: سال جاری به میزان کافی لاله، سنبل، سینره، سیکلمه، پامچال و شمعدانی برای شب عید ساخته شده است و هیچ کمبودی وجود ندارد.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان گل و گیاه و بذر و نهال استان تهران افزود: با عنایت به افزایش هزینه های تولید قیمت گل نسبت به سالهای گذشته گران نشده است. البته لاله و سنبل هم به علت این که پیازهایشان وارداتی است نسبت به سایر گیاهان قیمت بیشتری دارد.

وی در قسمت دیگری از صحبت هایش به سبزه شب عید هم اشاره نمود و اظهار داشت: پیشنهاد داده ایم که برای از بین نرفتن گندم و کاهش هزینه ها برای سبزه از ماش، قره ماش و تخم نارنج استفاده گردد. یکی از مزایای کاشت نارنج اینست که میتوان بعد از پایان بهار در باغچه آنرا کاشت.

سلطان محمدی در انتها اظهار داشت: ۵۰ درصد سبزه های موجود در بازار نارنج و مابقی هم ماش، قره ماش و... است.

منبع:

1401/12/15
15:29:44
5.0 / 5
219
تگهای خبر: بازار , خرید , واردات , وارداتی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
فوری خرید