پیش بینی برداشت ۱۲۵ هزار تن گندم و کلزا در کرخه

پیش بینی برداشت ۱۲۵ هزار تن گندم و کلزا در کرخه

فوری خرید: خوزستان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرخه از پیش بینی برداشت 125 هزار تن گندم و کلزا آگاهی داد.علیرضا رضایی فر در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به شروع برداشت گندم و کلزا در این شهرستان اظهار داشت: از چند روز گذشته برداشت گندم و دانه روغنی کلزا شروع شده است و کشاورزان درحال برداشت این محصولات راهبردی از مزارع هستند.

وی اضافه کرد: برداشت گندم از سطح ۴۷ هزار هکتار مزارع شهرستان کرخه در حال انجام می باشد و پیش بینی می نماییم امسال حدود ۱۲۰ هزار تن گندم در شهرستان تولید شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرخه اظهار داشت: همین طور عملیات برداشت دانه روغنی کلزا از سطح ۳ هزار و ۱۷۷ هکتار در شهرستان شروع شده است و پیش بینی می نماییم امسال بیش از ۵ هزار تن کلزا از مزارع برداشت شود.

رضایی فر عنوان کرد: عملیات برداشت در شهرستان کرخه توسط حدود ۳۵۰ کمباین به انجام می رسد و همین طور ۶ اکیپ در زمان برداشت، کار نظارت بر دستگاه های فعال را بر عهده دارند.

وی افزود: این اکیپ های نظارتی با حضور مستمر نسبت به کنترل و کاهش افت کمباین ها اقدام می کنند و در تلاش هستند تا پیش بینی های انجام شده به بهترین شکل محقق شود.

منبع:

1402/02/04
06:02:33
5.0 / 5
362
تگهای خبر: كشاورزی , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فوری خرید