ملاک گرفتن مالیات از خودرو های لوکس چیست؟

ملاک گرفتن مالیات از خودرو های لوکس چیست؟

به گزارش فوری خرید، رییس سازمان امور مالیاتی اظهار داشت: درست است که لوکس بودن خودرو با قیمت تعیین می شود، اما اگر قیمت پایین تر بود هم قیمت پایین مبنای لوکس بودن خودرو قرار می گرفت.به گزارش فوری خرید به نقل از مهر، محمدهادی سبحانیان با اشاره به اینکه اراده دولت بر حمایت تولید است، عنوان کرد: به پیشنهاد دولت در ۲ سال گذشته، نرخ مالیات بر فعالیتهای تولیدی ۲ واحد درصد امسال و ۵ واحد درصد در سال ۱۴۰۱ کاسته شده است، بااینکه این اقدام بخش قابل توجهی از درآمدهای مالیاتی دولت را از بین می برد، اما به سبب پشتیبانی از تولید پیگیری های لازم برای کاهش مالیات واحدهای به شکل جدی تولیدی دنبال می شود.
۵۰ درصد درآمدهای مالیاتی کشور از ارزش افزوده است
رئیس سازمان امور مالیاتی کشور اظهار داشت: رویکرد سازمان امور مالیاتی کشور کاهش فشار بر تولید و رفتن به سمت مالیات بر مصرف است. هم اکنون بیشتر از ۵۰ درصد از درآمدهای مالیاتی کشور مبتنی بر مالیات بر ارزش افزوده است.
وی در ارتباط با لایحه مالیات بر مجموع درآمد اظهار داشت: هدف ما از این لایحه اینست که بار مالیاتی را از تولید به سمت اشخاص ببریم، این لایحه تدوین شده و امیدواریم هرچه سریع تر نهایی شود و به به صحن مجلس برود.
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: یکی از علل تورم، کسری بودجه ای است که از منابع بانکی تامین می شود. البته این اتفاق در ارتباط با سالهای اخیر نیست بلکه دهه هاست که این مشکل وجود دارد، هرچند مسیر به سمت اصلاح است، اما من معتقدم این اصلاح باید ۱۵ سال پیش رقم می خورد.
اخذ مالیات از خودرو های لوکس
وی با اشاره به اینکه اگر به سمت تامین مالی غیر تورمی بودجه برویم بطور قطع تورم کاسته می شود، در رابطه با مالیات خودرو های لوکس هم اظهار داشت: درست است که لوکس بودن خودرو با قیمت تعیین می شود، اما اگر قیمت پایین تر بود هم قیمت پایین مبنای لوکس بودن خودرو قرار می گرفت.
رئیس سازمان مالیاتی کشور مطالبه فعالان اقتصادی در خصوص این که دولت باید در مدیریت هزینه های خود اراده جدی داشته باشد را مطالبه به حقی دانست و اظهار داشت: دولت در همین مسیر درحال حرکت است و میتوان گفت هم اکنون رشد هزینه های دولت محدود است و قابل توجه نیست، در واقع اداره دولت بر کاهش مخارجش است.
بر اساس اعلام وزارت امور اقتصادی و دارایی، وی اظهار داشت: بر این باور هستیم که مالیات را باید از کسانی گرفتن نماییم که توان پرداخت بیشتری دارند، وصول مالیات باید منطبق بر قانون باشد و معتقدیم اگر این قوانین رعایت و جلوی فرار مالیاتی گرفته شود می توانیم به تکالیف خود عمل نماییم و لازم نیست برای رسیدن به اهداف وصولی بر مؤدی فشار بیاوریم.


منبع:

1402/05/21
15:09:34
5.0 / 5
188
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
فوری خرید