ساخت شهرک صنعتی پوشاک به کجا رسید؟

ساخت شهرک صنعتی پوشاک به کجا رسید؟

به گزارش فوری خرید، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران اظهار داشت: ساخت شهرک صنعتی پوشاک هنوز آغاز نشده، اما در دو قالب درحال پیگیری مبحث هستیم که یا شهرک همان جا یا در نزدیک ترین نقطه به همان محل ساخته شود.


محمود سیجانی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: بر مبنای مصوبات دوران های قبل شهرک صنعتی پوشاک مقرر است در محور اتوبان قم ساخته شود و جانمایی هم شده است.
وی ادامه داد: اما محل ساخت این شهرک مشکلاتی دارد. بهتر است این شهرک در همان محل یا نزدیک آن ساخته شود، چون که نزدیکی به فرودگاه و محور تهران قم که ۱۷ استان از آن تردد می کنند، مکان خوبی است.
سیجانی با اشاره به اینکه در دو قالب درحال پیگیری مبحث هستیم که یا شهرک همان جا یا در نزدیک ترین نقطه به همان محل ساخته شود، اظهار داشت: پوشاک به علت نداشت آلایندگی و آب بری، ارزش افزوده بالا، ارزآوری و غیره، یکی از پتانسیل های استان تهران است. اگر بتوانیم با برندهای خاص بر تولید پوشاک تمرکز نماییم، می تواند برای صنعت کشور ارزش آفرین باشد.
گفتنی است: طبق اعلام قبلی سازمان صمت استان تهران زمین شهرک صنعتی پوشاک ۱۱۸ هکتار است که زمین صنعتی آن جدا و بخشی برای زیرساخت و فضاهای عمومی منظور می شود. احیانا حدود ۳۵۰ قطعه زمین صنعتی بین ۱۰۰۰ تا بالای ۳۰۰۰ متر ایجاد خواهد شد که متناسب با نوع فعالیت در اختیار بهره برداران صنعتی قرار می گیرد. شهرک صنعتی پوشاک در شهرستان ری، حدودا مقابل فرودگاه امام خمینی مستقر است.
علت طولانی شدن فرایند ساخت زمین شهرک صنعتی پوشاک این بوده که این زمین قبلا برای فعالیت دیگری مجوز گرفته بود که بعداً آن فعالیت امکان پذیر نشد و مجدداً برای شهرک صنعتی پوشاک پیشبینی شد. همینطور در راه صدور مجوز نهایی در کمیسیون تبصره ۱ ماده ۱ قانون حفظ اراضی کشاورزی و باغات ایراداتی وجود داشت که برطرف شدن آنها طولانی شده است.
رئیس جمهوری وقت سال ۱۳۹۵ کلنگ زنی این پروژه را انجام داد و پیشرفت آن در دستور کار قرار گرفت تا بتوان با گردآوری مجموعه ای از واحدهای مختلف صنعت پوشاک، شهرک صنعتی آنرا در محلی به موقعیت جغرافیایی روبه روی حرم مطهر امام خمینی (ره) به بهره برداری رساند. شهرک تخصصی پوشاک نخستین شهرکی است که بر مبنای نیاز داخلی طراحی شده و سراسر زنجیره تولید پوشاک از تأمین مواد اولیه، مد، طراحی و… را شامل می شود. اما در سالهای اخیر ساخت این شهرک بارها به تعویق افتاد. برای مثال مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان تهران هم در نیمه اول سال ۱۳۹۸ و هم در نیمه دوم آن سال وعده داد که ساخت شهرک صنعتی پوشاک آغاز شود.
آخرین بار معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از حل مشکلات ساخت این شهرک اطلاع داده و اظهار امیدواری کرده بود که تا قبل از تابستان عملیات اجرایی آن آغاز شود.
منبع:

1402/06/10
16:34:17
5.0 / 5
250
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
فوری خرید