طلا با افزایش تقاضا گران گردید

طلا با افزایش تقاضا گران گردید

فوری خرید: قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه كه بازارهای سهام آسیایی روند كاهشی خویش را از سرگرفتند و سرمایه گذاران همچنان نگران نتایج جنگ تجاری آمریكا و چین بودند، افزایش یافت.به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۴ درصد رشد كرد و به ۱۲۲۲ دلار رسید و با ركورد ۱۲۲۶.۷۰ دلار هفته گذشته كه بالاترین قیمت در دو ماه اخیر بود، فاصله چندانی نداشت.

در بازار آمریكا، هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر ۰.۲ درصد افزایش یافت و به ۱۲۲۵.۶۰ دلار رسید.

به گفته رونالد لیونگ، مدیر معاملات شركت لی چیونگ گلد در هنگ كنگ، طلا بازار سهام را دنبال می كند و زمانی كه بازارهای سهام باثبات نیستند تقاضا برای خرید طلا بعنوان دارایی مطمئن شكل می گیرد. همینطور ابهامات زیادی برای بازارهای سهام همچون جنگ تجاری آمریكا و چین، انتخابات میان دوره ای در آمریكا و افزایش نرخ های بهره آمریكا در دسامبر وجود دارد و باید دید طلا به این رویدادها چه واكنشی نشان خواهد داد.

بازارهای سهام اسیایی روز دوشنبه سقوط كردند و شاخص MSCI بورس های آسیا – اقیانوسیه به جز ژاپن یك درصد ریزش كرد.

بر اساس گزارش رویترز، ریزش بازارهای سهام در هفته گذشته كمك كرد طلا محدوده معاملاتی كوچك خود در یك ماه و نیم گذشته را شكسته و روز پنج شنبه حداكثر ۲.۵ درصد افزایش پیدا كند كه بزرگترین افزایش یك روزه این فلز در بیشتر از دو سال قبل بوده است.

بانك مركزی آمریكا ماه گذشته نرخ های بهره را برای سومین بار در سال میلادی جاری افزایش داد و انتظار می رود یك بار دیگر هم در دسامبر به این كار اقدام نماید.

طلا تحت فشار دلار قوی، جنگ تجاری آمریكا و چین و نرخ های بهره بالاتر آمریكا، نسبت به اوج قیمت خود در آوریل بیشتر از ۱۰ درصد افت كرده است.

طبق آمار كمیسیون معاملات آتی كالای آمریكا، سفته بازان طلا قراردادهای فروش خود در بازار كامكس را در هفته منتهی به ۹ اكتبر ۲۹ هزار و ۸۸۱ قرارداد افزایش داده و به ۱۰۳ هزار و ۹ قرارداد رساندند.

به گفته وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، آن طور كه بررسی نمودارهای فنی نشان داده است هر اونس طلا برای تحویل فوری امكان دارد تا مرز ۱۲۳۵ دلار پیشروی كند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری ۰.۵ درصد افزایش یافت و به ۱۰۷۱.۱۰ دلار رسید. هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد افزایش، ۱۴.۶۳ دلار معامله شد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۵ درصد افزایش یافت و به ۸۴۰.۵۰ دلار رسید.
1397/07/23
15:39:30
5.0 / 5
5228
تگهای خبر: بازار , بورس , فروش , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
فوری خرید