درصد تغییرات شاخص قیمت تولید کننده بخش­ های خدمات چقدر است؟

درصد تغییرات شاخص قیمت تولید کننده بخش­ های خدمات چقدر است؟

به گزارش فوری خرید، فصل تابستان ۱۴۰۲، درصد تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش­ های خدمات نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) ۱۲.۶ درصد است.به گزارش فوری خرید به نقل از مهر، فصل تابستان ۱۴۰۲، شاخص قیمت تولیدکننده بخش های خدمات ۸۷۸.۹ است که نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) ۱۲.۶ درصد، نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۵۷.۰ درصد و در ۴ فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (تورم سالانه) ۵۸.۸ درصد افزایش داشته است.
کاهش تورم فصلی
فصل تابستان ۱۴۰۲، درصد تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش های خدمات نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) ۱۲.۶ درصد است که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (۱۵.۷ درصد)، ۳.۱ واحد درصد کاهش داشته است. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط عرضه دهندگان خدمات به ازای تولید خدماتشان در داخل کشور، در فصل تابستان ۱۴۰۲ نسبت به فصل قبل، ۱۲.۶ درصد افزایش دارد. در این فصل بیشترین تورم فصلی با ۲۳.۸ درصد در ارتباط با گروه «آب رسانی، مدیریت پسماند، فاضلاب و فعالیتهای تصفیه» و کمترین تورم فصلی با ۳.۸ درصد در ارتباط با گروه «فعالیت های بیمه» است.
کاهش تورم نقطه به نقطه
فصل تابستان ۱۴۰۲، درصد تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش های خدمات نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۵۷.۰ درصد است که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (۶۱.۹ درصد)، ۴.۹ واحد درصد کاهش داشته است. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط عرضه دهندگان خدمات به ازای تولید خدماتشان در داخل کشور، در فصل تابستان ۱۴۰۲، نسبت به فصل مشابه سال قبل، ۵۷.۰ درصد افزایش دارد. در این فصل بیشترین تورم نقطه به نقطه با ۹۱.۵ درصد در ارتباط با گروه «فعالیت های خدماتی در ارتباط با تأمین جا و غذا» و کمترین تورم نقطه به نقطه با ۱۵.۲ درصد در ارتباط با گروه «اطلاعات و ارتباطات» است.
کاهش تورم سالانه
فصل تابستان ۱۴۰۲، درصد تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش های خدمات در ۴ فصل منتهی به فصل تابستان ۱۴۰۲، نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۵۸.۷۷ درصد است که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (۵۸.۸۱ درصد)، ۰.۰۴ واحد درصد کاهش داشته است. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط عرضه دهندگان خدمات به ازای تولید خدماتشان در داخل کشور، در ۴ فصل منتهی به تابستان ۱۴۰۲، نسبت به دوره مشابه سال قبل، ۵۸.۷۷ درصد افزایش دارد. در این فصل بیشترین تورم سالانه با ۱۰۵.۱ درصد در ارتباط با گروه «فعالیت های خدماتی در ارتباط با تأمین جا و غذا» و کمترین تورم سالانه با ۱۷.۵ درصد در ارتباط با گروه «اطلاعات و ارتباطات» است.
برای دریافت اطلاعات تفصیلی به فایل پیوست رجوع کنید.

1402/08/24
15:49:12
5.0 / 5
74
تگهای خبر: بیمه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
فوری خرید