سرپرست اتحادیه آرامستان های كشور خبر داد

ثبت روز خادمین آرامستان ها در تقویم رسمی

ثبت روز خادمین آرامستان ها در تقویم رسمی

به گزارش فوری خرید، سرپرست اتحادیه آرامستان های کشور از تهیه و تدوین دستورالعمل اجرایی آرامستان های کشور اطلاع داد و اظهار داشت: مقرر است تا در سامانه جامع مشخصات متوفی، محل فوت، علت فوت و سایر اطلاعات مورد نیاز ثبت گردد.


حسین مهدوی دامغانی در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به ابلاغ آئین نامه جدید آرامستان ها به شهرداری های سراسر کشور اضافه کرد: بعد از ابلاغ این آئین نامه به استانداری ها و بعد از آن شهرداری های کشور، دستورالعمل های اجرایی آرامستان ها در اتحادیه و سازمان شهرداری ها درحال تهیه و تدوین است.
وی ضمن اشاره به این که بعد از تهیه این دستورالعمل همه آرامستان ها از یک برنامه یکپارچه ثبت وفات بهره خواهند برد، خاطرنشان کرد: دستورالعمل اجرایی در ارتباط با شرایط و خصوصیت های تأسیسات و تجهیزات مورد نیاز آرامستان های کشور که توسط وزارت کشور و سازمان شهرداری ها درحال تهیه است، تا سال آینده از جانب وزیر کشور بعد از تدوین و تأیید هیات وزیران جهت اجرا به استانداران سراسر کشور ابلاغ خواهد گردید.


دسترسی به کلیه اطلاعات اموات امکان پذیر می شود
به قول مهدوی دامغانی، آرامستان شهرداری / دهیاری موظف است برای ثبت و پردازش اطلاعات از نرم افزار کامپیوتری و زیرسامانه یکپارچه جامع مناسب توسط وزارت کشور (سازمان ثبت احوال کشور) حداکثر تا یک سال از تاریخ ابلاغ آئین نامه جدید آرامستان های کشور راه اندازی شده، استفاده و نسبت به ثبت مشخصات متوفی، محل فوت، علت فوت و سایر اطلاعات مورد نیاز اقدام نمایند. همینطور در این سامانه اطلاعات یکپارچه متوفیان سراسر کشور به صورت آنلاین در اختیار شهروندان قرار می گیرد و دسترسی به اطلاعات اموات ممکن خواهد شد.ثبت روز «خادمین آرامستان ها» در تقویم رسمی کشور
ایشان در ادامه از ثبت روز «خادمین آرامستان ها» در تقویم رسمی کشور اطلاع داد و اظهار داشت: طبق تصویب شورای فرهنگی کشور در ماه گذشته مقرر شد تا ۲۱ اسفندماه هر سال به نام روز «خادمین آرامستان ها» در تقویم رسمی کشور درج شود.
به قول سرپرست اتحادیه آرامستان های کشور این پیشنهاد از جانب اتحادیه آرامستان ها چندین سال مطرح شده بود که در نهایت روز ۲۱ اسفندماه هر سال را با عنوان «خادمین آرامستان ها» ثبت کردند. اتحادیه آرامستان ها هم به تمام آرامستان ها و شهرداری های سراسر کشور ابلاغیه ای را در خصوص تجلیل از خادمین آرامستان های کشور ارسال کرده است.منبع:

1403/04/18
12:34:53
5.0 / 5
62
تگهای خبر: آنلاین , خصوصی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
فوری خرید