عصبانیت چین از خواسته های اقتصادی غیرمنطقی آمریكا

عصبانیت چین از خواسته های اقتصادی غیرمنطقی آمریكا

به گزارش فوری خرید خبرگزاری دولتی شینهوا درخواست های آمریكا از چین برای محدود كردن توسعه شركت های دولتی را تهاجم به حاكمیت اقتصادی چین خواند.به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، تنش های تجاری میان واشنگتن و پكن اوایل ماه میلادی جاری بعد از اقدام غیرمنتظره دولت ترامپ شدت یافت. ترامپ با متهم كردن چین به زیر پا گذاشتن وعده های قبلی خود برای انجام تغییرات ساختاری در شیوه های اقتصادی خود، تعرفه روی واردات ۲۰۰ میلیارد دلار كالای چینی را از ۱۰ به ۲۵ درصد افزایش داد.

مذاكرات تجاری به بن بست خورده و هیچكدام از طرفین حاضر نیستند از مواضع خود كوتاه بیایند. چین تكذیب كرده كه خلف وعده عمل كرده اما تاكید كرده كه حاضر نیست به ضرر منافع خود به آمریكا امتیازی بدهد.

خبرگزاری شینهوا در تفسیری نوشت: پای میز مذاكره، آمریكا درخواست هایی را مطرح كرده كه شامل محدود شدن توسعه شركت های دولتی بوده است.

تحلیلگران و گروه های تجاری غربی می گویند شركت های دولتی از یارانه های آشكار و پنهانی نظیر ضمانت دولت برای استقراض و نرخ های بهره پایین تر برای وام های بانكی برخوردار می باشند.

در مطلب شینهوا آمده است: این خواسته فراتر از چارچوب مذاكرات تجاری بوده و وارد سیستم اقتصادی بنیادین چین می شود و نشان داده است كه آمریكا پشت پرده جنگ تجاری با چین تلاش می كند به حاكمیت اقتصادی چین هجوم ببرد و چین را وادار كرد به منافع اصلی خود ضربه بزند.

بر اساس گزارش رویترز، در تفسیر شینهوا آمده است آمریكا اتهامات بی اساسی مانند انتقال الزامی فناوری از شركت های خارجی فعالیت كننده در این كشور به شركت های چینی وارد كرده است و تمامی اینها گواهی بر این است كه آمریكا تلاش می كند چین را وادار كند مسیر توسعه خویش را تغییر دهد.
1398/03/05
14:43:12
5.0 / 5
5168
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
فوری خرید