تجمع مال باختگان رامك خودرو در مقابل سازمان حمایت

تجمع مال باختگان رامك خودرو در مقابل سازمان حمایت

فوری خرید: بامداد امروز برخی از خریداران محصولات رامك خودرو در واكنش به آنچه كه آنرا عدم ایفای تعهد این شركت در تحویل خودرو ها و افزایش قیمت ها اعلام نموده اند، در مقابل سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان تجمع كردند و و خواهان اعاده حق خود شدند.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، این مشتریان معتقدند كه خودرو های مانده در گمرك باید به قیمت قرارداد كه ۱۲۹ میلیون تومان بوده است آزاد شود.
بعضی از این مشتریان در سال ۱۳۹۶ مبادرت به ثبت نام خودروی كره یی تیوولی كرده اند. ولی علاوه بر بدقولی این شركت در تحویل خودرو ها، قیمت های بالایی را در دعوتنامه های خود برای تحویل خودرو طلب كرده است.
همه این مشتریان در ماه های مختلف سال ۱۳۹۶ مبادرت به ثبت نام خودرو تیوولی با پرداخت ۵۰ میلیون تومان كرده اند. در زمان ثبت نام، قیمت این خودرو ۱۲۰ میلیون تومان بوده است. حالا پس از گذشت بیشتر از یك سال از موعد تحویل، شركت مبلغ تمام شده برای خودرو تیوولی را ۳۸۰ میلیون تومان اعلام نموده است. در صورتیكه بگفته برخی مشتریان، قیمت اصلی آن در بازار ۳۲۰ میلیون تومان است.
این درحالی است كه چندی قبل اموال رامك خودرو توقیف شده و پرونده این شركت به قوه قضاییه ارجاع شده است. پاسخ نماینده انتظامی سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان هم این است كه این پرونده از طرف سازمان حمایت قابل رسیدگی نیست و اعتراض ها باید از طرف دیوان عدالت و سازمان تعزیرات پیگیری شود.
مالباختگان شركت رامك خودرو از مقامات عالی و نیروی انتظامی تقاضای رسیدگی به مشكل تحویل خودرو های خود و سوژه افزایش قیمت این خودرو را دارند.
ایسنا در آخرین روز فروردین ماه سال جاری گزارشی در خصوص توقیف اموال رامك خودرو بدین شرح منتشر كرد:
بعد از بازگشت برخی از مشتریان رامك خودرو به سازمان پشتیبانی از مصرف كنندگان و تولیدكنندگان، رئیس این سازمان طی جلسه ای با مشتریان اعلام نمود كه اطلاعات تمام مشتریان این شركت در اختیار دادگاه قرار داده شده؛ ضمن اینكه تمام اموال این شركت خودرویی توقیف شده و مشتریان نباید نگران باشند و تا نتیجه رأی دادگاه مشتریان منتظر بمانند؛ پس نیاز به شكایت نیست. عباس تابش، رئیس سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان در جواب به سوالات شاكیان گفته بود كه بامداد (شنبه ۳۱ فروردین ماه امسال) نامه ای به گمرك و وزیر صمت نوشته شده تا تكلیف ترخیص خودرو ها مشخص شود. علاوه براین فهرست همه ثبت نام كنندگان شامل كسانی كه شكایت كرده یا نكرده اند، در اختیار دادگاه قرار گرفته و هر تصمیمی گرفته شود به ترتیب تاریخ ثبت نام اجرا می شود.
لازم به توضیح است كه بانك مركزی اواخر فروردین امسال در بخشنامه ای ترخیص خودرو های وارداتی متوقف در گمرك را به پرداخت مابه التفاوت نرخ ارز بر طبق "نرخ حواله ارز در سامانه سنا" موكول كرده بود. بر این اساس، آنهایی كه از ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات خودرو بهره برده اند باید مابه التفاوت آنرا بر طبق نرخ حواله ارز در سامانه سنا بپردازند.
منبع:

1398/03/21
14:23:33
5.0 / 5
5391
تگهای خبر: بازار , ترخیص , خودرو , گمرك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
فوری خرید