در خردادماه امسال

قیمت ۷ قلم خوراكی نزولی شد، رشد تورم حمل و نقل و مسكن

قیمت ۷ قلم خوراكی نزولی شد، رشد تورم حمل و نقل و مسكن

به گزارش فوری خرید بررسی روند تغییرات نرخ كالاها و خدمات در خرداد ماه نسبت به ماه قبل نشان داده است كه نرخ ۷ قلم كالا با روندی كند به سمت نزولی شدن حركت می كند.به گزارش فوری خرید به نقل از مهر، گزارش مركز آمار از تورم منتهی به خرداد ماه نشان می دهد، نرخ گروه خوراكی ها و آشامیدنی ها، نسبت به اردیبهشت ماه كاهش ۰.۲ درصدی داشته در حالیكه نسبت به خرداد ماه سال قبل رشد ۷۴.۱ درصدی یافته است.
در این گروه، رشد نرخ كالاها نسبت به اردیبهشت ماه برای نان و غلات ۴.۵ درصد، ماهی ها و صدف داران ۲.۶ درصدی، روغن ها و چربی ها ۲.۳ درصد، شكر، مربا، عسل، شكلات و شیرینی ۱.۷ درصد و چای، قهوه، كاكائو، نوشابه و آب میوه ۳.۱ درصد بود.
در این گروه نرخ گوشت قرمز و سفید و فرآورده های آنها ۰.۲ درصد، خوراكی ها ۰.۳ درصد، گوشت قرمز و گوشت ماكیان ۰.۶ درصد، میوه و خشكبار ۲.۲ درصد، شیر، پنیر و تخم مرغ ۰.۳ درصد و سبزیجات ۷.۱ درصد با كاهش روبرو شده است.
البته نرخ كالاهای این گروه نسبت به خرداد ماه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) با رشد چشم گیری مواجه بوده است؛ بگونه ای كه به ترتیب برای خوراكی ها ۷۴.۱ درصد، نان و غلات ۴۱.۷ درصد، گوشت قرمز و سفید و فرآورده های آنها ۹۶.۴ درصد، گوشت قرمز و گوشت ماكیان ۹۵ درصد، ماهی ها و صدف داران ۱۰۷ درصد، شیر، پنیر و تخم مرغ ۴۳.۸ درصد، روغن ها و چربی ها ۵۳.۷ درصد، میوه و خشكبار ۷۸.۸ درصد، سبزیجات ۱۰۹.۳ درصد، شكر، مربا، عسل، شكلات و شیرینی ۸۵.۷ درصد و چای، قهوه، كاكائو، نوشابه و آب میوه ۶۶.۳ درصد رشد را شاهد بودیم.

از سوی دیگر، نرخ دخانیات هم نسبت به اردیبهشت ماه ۰.۹ درصد و نسبت به خرداد ماه سال گذشته، ۱۰۹.۶ درصد رشد داشته است. همینطور بخش پوشاك و كفش هم با رشد ۲.۵ درصدی نسبت به اردیبهشت ماه سال جاری و رشد ۶۱.۳ درصدی نسبت به خرداد ماه سال قبل مواجه بوده است.
گروه مسكن، آب، برق، گاز و سایر سوخت ها به صورت كلی رشد ۱.۳ درصدی نسبت به ماه قبل و رشد ۲۶.۶ درصدی نسبت به خرداد ماه سال قبل داشته است؛ در این گروه، بخش مسكن ۱.۴ درصد نسبت به اردیبهشت ماه و ۲۶ درصد نسبت به خرداد ماه سال قبل با رشد قیمت روبرو شده است.
قیمت مبلمان و لوازم خانگی هم نسبت به اردیبهشت ماه سال جاری و خرداد ماه سال قبل به ترتیب با رشد ۲.۶ درصدی و ۸۳ درصدی رو به رو بوده است. در عین حال، بخش مربوط به بهداشت و درمان و حمل و نقل هم به ترتیب ۱.۴ و ۰.۴ درصد نسبت به اردیبهشت ماه و ۲۹.۶ و ۶۰ درصد نسبت به خرداد ماه سال قبل رشد داشته است.
همچنین گروه تفریح و فرهنگ و ارتباطات به ترتیب با رشد ۲.۱ درصد و ۰.۵ درصد نسبت به اردیبهشت ماه و ۷۵.۶ درصد و۳۵.۹ درصد نسبت به خرداد ماه سال قبل مواجه بوده است.

1398/04/02
14:09:05
5.0 / 5
4972
تگهای خبر: خدمات , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
فوری خرید