رئیس اتاق اصناف ایران:

اصناف می توانند در اجرای طرح های خدمات الكترونیكی كمك كنند

اصناف می توانند در اجرای طرح های خدمات الكترونیكی كمك كنند

فوری خرید: رئیس اتاق اصناف ایران با اشاره به اینكه اصناف می توانند با ایجاد ابزارهای نوین در محیط كسب و كار به اجرای طرح های خدمات الكترونیكی كمك كنند، اظهار داشت كه برای كمك به برطرف شدن مقاومت جامعه سنتی در مقابل مسیرهای مدرن، باید نظرات كارشناسی بخش های مختلف درباره ایرادات و مشكلاتی كه در دوره اجرای آزمایشی مشخص می شود، در نظر گرفته شود كه این مسئله مورد توجه اتاق اصناف نیز هست.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، امروز (یكشنبه) مراسم رونمایی از "نقشه راه عملیاتی بهبود محیط كسب و كار" همزمان با "ارائه مجوزهای صنفی از درگاه ملی مجوزهای كشور" با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی، رئیس اتاق اصناف ایران و رئیس سازمان فناوری اطلاعات در محل وزارت امور اقتصادی و دارایی انجام شد.
در این مراسم سعید ممبینی - رئیس اتاق اصناف ایران - با اشاره به اینكه نقش وزارت امور اقتصادی و دارایی در اجرای دولت الكترونیك باید بموقع انجام می شد، اظهار نمود: حضور وزارت امور اقتصادی و اداری در اجرای دولت الكترونیك، دغدغه و نگرانی نسبت به ایجاد شكاف دیجیتالی در جامعه را برطرف كرده و امروز همه مردم با این خدمات آشنا هستند و كسانی كه آشنایی بیشتری دارند، مشتاق شروع اقدامات هستند.
وی ضمن ابراز امیدواری نسبت به برطرف شدن موانع كسب و كار با ایجاد امكانات زیرساختی، اشاره كرد: اصناف از طرفی مصرف كننده خدمات الكترونیك هستند و از جانب دیگر می توانند با ایجاد ابزارهای نوین در محیط كسب و كار به اجرای این طرح ها كمك نماید.
ممبینی در ادامه از شروع طرح هایی در امتداد خدمات الكترونیك در نظام توزین از طرف اصناف در ماه های گذشته آگاهی داد و اظهار داشت: پیش تر وزارت امور اقتصادی و دارایی اطلاعات كلی در ارتباط با این طرح ارائه كرد كه مورد استقبال هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران قرار گرفت و به همه اتاق های اصناف كشور ارائه شد و با هماهنگی های صورت گرفته، از اول تیر ماه اجرای ماده ۱۸۶ صورت گرفت كه بوسیله آن روزانه دو تا سه هزار استعلام انجام می شود و پیش بینی می شود كه سالانه حدود ۲۵۰ هزار استعلام صورت گیرد.
به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، طبق ماده ۱۸۶ قانون مالیات های مستقیم برای تسهیل و تسریع مودیان اصناف، از اردیبهشت ماه امسال گواهی مالیاتی برای اصناف به صورت الكترونیكی صادر می شود.
رئیس اتاق اصناف ایران با بیان مقاومت جامعه سنتی نسبت به مسیرهای مدرن مبتنی بر فناوری اطلاعات، اظهار نمود: برای كمك به این مشكل باید نظرات كارشناسی بخش های مختلف درباره ایرادات و مشكلاتی كه در دوره اجرای آزمایشی مشخص می شود، در نظر گرفته شود كه این مسئله مورد توجه اتاق اصناف نیز هست.
وی ادامه داد: در حوزه اصناف در وزارت صنعت، معدن و تجارت و اتاق های اصناف ابزارهایی مورد استفاده قرار می گیرد كه انتظار داریم در این برنامه ها مورد توجه قرار بگیرد تا اثربخشی كار بیشتر شود و در نهایت به یك پنجره واحد برسیم كه تمام فرآیندها صورت گیرد و داشبورد مدیریتی بتواند ایرادات بخش های مختلف را شناسایی و برطرف كند.
منبع:

1398/04/09
01:20:57
5.0 / 5
5183
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
فوری خرید