در خرداد ماه

نرخ ۱۱ قلم كالای خوراكی كم شد، قیمت گوشت ثابت ماند

نرخ ۱۱ قلم كالای خوراكی كم شد، قیمت گوشت ثابت ماند

فوری خرید: بررسی وضعیت قیمت 24 قلم كالای خوراكی در خردادماه نشان داده است كه نرخ 11 قلم نسبت به اردیبهشت ماه هرچند كُند اما كاهشی شده است.به گزارش فوری خرید به نقل از مهر، بررسی قیمت اقلام خوراكی در خرداد ماه سال جاری به استناد گزارش مركز آمار ایران نشان می دهد، هر كیلوگرم برنج ایرانی درجه یك در خرداد ماه امسال، به قیمت ۲۲ هزار و ۷۰۸ تومان به فروش رفته است كه نسبت به رقم ۱۳ هزار و ۷۶۶ تومان خرداد ماه سال گذشته، ۶۵ درصد افزایش و نسبت به نرخ ۲۰ هزار و ۶۰۹ تومان اردیبهشت ماه نیز، رشد ۱۰.۲ درصدی یافته است.
همچنین هر كیلوگرم برنج خارجی درجه یك در خرداد ماه امسال، ۸ هزار و ۹۱۹ تومان بوده است؛ در صورتیكه نرخ این محصول در خرداد ماه سال گذشته، ۷ هزار و ۶۰۷ تومان به ثبت رسیده و از ین جهت، شاهد افزایش ۱۷.۳ درصدی قیمت برنج خارجی طی یك سال بوده ایم. البته نرخ این محصول در خرداد ماه نسبت به اردیبهشت ماه، ۰.۲ درصد كاهش یافته است.
گوشت قرمز ثابت ماند
هر كیلوگرم گوشت گوسفندی نیز در خرداد ماه امسال، با نرخ ۹۹ هزار و ۲۱۹ تومان به فروش رسیده است كه نسبت به ۴۸ هزار و ۵۴۵ تومان در خرداد ماه سال ۹۷، رشد ۱۰۴.۴ درصدی را تجربه كرده است. نرخ این محصول نسبت به اردیبهشت ماه تغییری نداشته است.
هر كیلوگرم گوشت گاو یا گوساله كه در اردیبهشتماه، ۹۳ هزار و ۱۷۳ تومان بود، در خرداد ماه به ۹۲ هزار و ۹۹۸ تومان رسیده كه كاهش ۰.۲ درصدی را نشان می دهد؛ همین طور این نرخ نسبت به خرداد ماه سال قبل كه ۴۲ هزار و ۴۶۱ تومان بود، رشد ۱۱۹ درصدی داشته است.
تخم مرغ ۷.۸ هزار تومان شد
همچنین هر كیلوگرم مرغ ماشینی كه در اردیبهشت ماه ۱۱ هزار و ۸۸۹ تومان بود با كاهش ۱.۷ درصدی در خرداد ماه امسال، به ۱۱ هزار و ۶۸۴ تومان رسید؛ این در شرایطی است كه نرخ این محصول در خرداد ماه پارسال، ۷ هزار و ۳۹۹ تومان بود كه نشانگر رشد ۵۷.۹ درصدی در خردادماه امسال است.
هر كیلوگرم تخم مرغ ماشینی نیز در خرداد ماه ۷ هزار و ۸۰۴ تومان بود كه كاهش ۹.۵ درصدی نسبت به خرداد ماه پارینه كه ۸ هزار و ۶۲۳ تومان بود را تجربه كرده است. نرخ این محصول نسبت به اردیبهشت ماه كه ۸ هزار و ۹۲۵ تومان بود، ۱۲.۶ درصد كاهش یافته است.
تغییرات نرخ محصولات لبنی
بر این اساس؛ هر یك لیتر شیر پاستوریزه نیز كه در اردیبهشت ماه ۴ هزار و ۷۸۵ تومان بود در خرداد ماه امسال رشد ۰.۱ درصدی یافت و به ۲ هزار و ۸۸۱ تومان رسید. نرخ این محصول در خرداد ماه پارینه ۲ هزار و ۸۱۱ تومان بود كه نشان از افزایش ۶۶.۲ درصدی هر لیتر شیر در خرداد ماه سال جاری دارد.
همچنین هر كیلوگرم ماست پاستوریزه در خرداد ماه، با قیمت ۶ هزار و ۳۱۸ تومان به فروش رسیده است كه نشان از افزایش ۴.۲ درصدی نسبت به اردیبهشت ماه (۶ هزار و ۶۲ تومان) و افزایش ۵۶.۲ درصدی نسبت به خرداد ماه پارینه كه ۴ هزار و ۴۴ تومان بوده، را نشان داده است.
نرخ پنیر ایرانی پاستوریزه (۵۰۰ گرم) نیز در خرداد ماه ۸ هزار و ۹۵۴ تومان بود كه كاهش ۰.۴ درصدی نسبت به اردیبهشت ماه (۸ هزار و ۹۹۰ تومان) دارد. نرخ این محصول در اردیبهشت ماه پارسال، ۶ هزار تومان بود كه بیان كننده افزایش ۴۸.۹ درصد قیمت پنیر در خرداد امسال است.
كره پاستوریزه (۱۰۰ گرم) ۴ هزار و ۵۸۰ تومان در خرداد ماه امسال بفروش رسید كه افزایش ۲۷.۲ درصدی نسبت به خرداد پارینه كه ۳ هزار و۵۹۹ تومان داشته و البته نسبت به اردیبهشت ماه (۴ هزار و ۵۵۹ تومان) كاهش ۰.۵ درصدی یافته است.
هر ۹۰۰ گرم روغن مایع نیز در خرداد ماه امسال ۸ هزار و۱۰۰ تومان بود كه افزایش یك درصدی نسبت به اردیبهشت ماه یافته است. نرخ این محصول در خرداد پارینه ۵ هزار و ۵۸۶ تومان بود كه بیان كننده افزایش ۴۵ درصدی این محصول در خرداد امسال است.
نرخ میوه ها و صیفی جات / ‏كاهش‬ قیمت پیاز و خیار
هر كیلوگرم موز در خرداد ماه امسال با افزایش ۸۵.۲ درصدی نسبت به خرداد ماه پارینه كه ۷ هزار و ۵۱۲ تومان بود، به قیمت ۱۳ هزار و ۹۱۴ تومان رسیده است. نرخ این محصول در اردیبهشت ماه ۱۴ هزار و ۱۳۵ تومان بود.
سیب درختی زرد، پرتقال و خیار نیز در خردادماه به ترتیب با قیمت ۱۰ هزار و ۲۹۷ تومان، ۹ هزار و ۳۰۰ تومان و ۴ هزار و ۴۷۸ تومان به فروش رفته است كه نسبت به خرداد ماه پارینه به ترتیب ۸۸.۴ درصد، ۵۲.۱ درصد و ۵۸.۳ درصد رشد داشته است. نرخ پرتقال نسبت به اردیبهشت ماه ۱۰.۳ درصد افزایش و نرخ سیب درختی ۲ درصد و نرخ خیار ۱۹.۶ درصد كاهش داشته است.
در خرداد ماه نرخ گوجه فرنگی، سیب زمینی و پیاز به ترتیب ۵ هزار و ۴۰۷ تومان، ۶ هزار و ۶۲۸ تومان و ۴ هزار و ۵۰۸ تومان بود كه افزایش ۱۴۳.۹ درصدی، ۲۹۶.۸ درصدی و۱۵۶.۴ درصدی نسبت به خرداد ماه پارینه دارد؛ ضمن اینكه نرخ گوجه فرنگی نسبت به اردیبهشت ماه ۳.۱ درصد و نرخ پیاز ۳۸.۹ درصد كاهش و نرخ سیب زمینی ۱۳.۲ درصد افزایش داشته است.
افزایش ۲۴۶ درصدی نرخ رب گوجه
لوبیا چیتی، عدس، قند و شكر نیز به ترتیب با افزایش ۳۴ درصد، ۲۰.۷ درصد، ۱۱۵.۳ درصد و ۱۱۹.۴ درصد نسبت به خرداد پارسال، با نرخ ۱۶ هزار و ۱۱۹ تومان، ۹ هزار و ۷۰۷ تومان، ۹ هزار تومان و ۷ هزار و ۴۳۱ تومان به فروش رسیده است.
رب گوجه فرنگی و چای خارجی بسته ای به ترتیب با افزایش ۲۴۵.۶ درصد و ۴۶.۱ درصد نسبت به خرداد پارسال، با قیمت ۲۱ هزار و ۳۱۷ تومان و ۳۵ هزار تومان در خرداد ماه امسال فروخته شده است. نرخ این دو محصول نسبت به اردیبهشت ماه به ترتیب رشد ۳.۷ و ۲.۲ درصد داشته است.
جزئیات اعداد و ارقام مربوط به تغییرات قیمتی ۲۴ قلم كالای ذكر شده به شرح جدول زیر است.منبع:

1398/04/13
13:11:34
5.0 / 5
5648
تگهای خبر: تجربه , فروش , كالا , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
فوری خرید