كسب ۹۰ درصد كل درآمدهای دانش بنیان از طرف ۲۰۱۰ شركت صنعتی

كسب ۹۰ درصد كل درآمدهای دانش بنیان از طرف ۲۰۱۰ شركت صنعتی

فوری خرید: رئیس مركز توسعه فناوری و صنایع پیشرفته وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: از تعداد بیشتر از 4 هزار شركت دانش بنیان، 2010 شركت دانش بنیان صنعتی به وجود آمده است و 90 درصد كل درآمدهای كل شركت های دانش بنیان از طرف این تعداد شركت تأمین می شود.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، دكتر حسن آقا كثیری در نشست خبری امروز معاونت آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، با تاكید بر اینكه طرح "تاپ" به منظور رفع نیازهای بنگاه های صنعتی از طرف متخصصان و فناوران كشور تعریف و اجرا شد، اضافه كرد: برمبنای مجوزهای ارائه شده تابحال ۳۲۶ بنگاه صنعتی پیشرفته در كشور به راه افتاده است. این امر به منظور حركت كشور به سمت اقتصاد دانش بنیان اجرایی شد.
وی همین طور با اشاره به جذب سربازان مشمول به بنگاه های اقتصادی، اظهار داشت: با تعاملاتی كه با معاونت عملی و فناوری ریاست جمهوری صورت گرفت، توانستیم سهمیه ای برای جذب مشمولان دانش آموخته به بخش های خصوصی دریافت نماییم و این افراد صرفاً در بخش های تحقیق، توسعه و نوآوری بنگاه های اقتصادی مشغول به فعالیت خواهند شد.
وی همین طور به طرح استاد تاپ در این طرح، اشاره نمود و اظهار داشت: اگر فردی بخواهد بعنوان عضو هیات علمی خصوصاً در رشته های فنی دانشگاه ها جذب شود، لازم است تا دركی از محیط صنعتی و فنی داشته باشد كه بر طبق این طرح این افراد می توانند دوره پسا دكتری خودرا در بخش های صنعتی مشغول به فعالیت شوند.
آقا كثیری با تاكید بر اینكه ایران در زمینه تربیت مهندس رتبه سوم جهان را از آن خود كرده است، اشاره كرد: ولی ما در زمینه سطح مهارت های قابل پذیرش صنعتی رتبه ۷۵ را كسب كردیم و این اعداد عدم تناسب كیفی و كمی را نشان می دهند.
رئیس مركز توسعه فناوری و صنایع پیشرفته وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینكه در سال قبل ۷۸ قرارداد مشترك صنعت و دانشگاه كه مشمول معافیت مالیاتی می شد، منعقد شده است، اظهار داشت: علاوه بر آن ۲۹۸ نیاز فناورانه نیز به ما اعلام شده است.
وی همین طور به فعالیت های دانش بنیان وزارت صنعت اشاره و اظهار نمود: در بخش دانش بنیان ها سه دسته شركت های نوپا، تولیدی و صنعتی به وجود آمده است كه از ۴۴۰۰ شركت دانش بنیان ایجاد شده، ۲۰۱۰ بنگاه شركت های دانش بنیان صنعتی است كه ۹۰ درصد از درآمدهای كل شركت های دانش بنیان از طرف این تعداد شركت دانش بنیان صنعتی كسب شده است.
آقا كثیری با تاكید بر اینكه این میزان نشان دهنده رسوخ فناوری در بخش های صنعتی است، اشاره كرد: نیازهای فناورانه اعلام شده در بخش های كیفیت محصول، تأمین قطعه، نیازهای فناورانه و توسعه بازار بوده است.
منبع:

1398/04/15
18:45:48
5.0 / 5
5294
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
فوری خرید