ورود نانومواد به عرصه تولید موكت های آنتی باكتریال

ورود نانومواد به عرصه تولید موكت های آنتی باكتریال

فوری خرید: یكی از شركت های تولیدكننده موكت بتازگی نسبت به ارائه فناوری ساخت موكت های آنتی باكتریال با استفاده از نانو مواد اقدام نموده كه این محصول از طرف ستاد توسعه فناوری نانو موفق به دریافت گواهینامه نانو مقیاس شده است.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، یكی از شركت های بزرگ تولیدكننده موكت های خانگی برای نخستین محصول نانویی خود، گواهی نانومقیاس دریافت كرد. این محصول، موكت آنتی باكتریال است كه تولید و فروش اولیه آن نیز شروع شده است.
این شركت علاوه بر تولید موكت های خانگی، محصولاتی چون تافتبنگ، موكت های صنعتی، الیاف، نخ و مستربچ، رنگدانه های صنعتی و انواع روغن های صنعتی، رزین ها و چسب های مخصوص صنعت نساجی، ژئوممبران ها و ژئوكامپوزیت ها، گرانول، پلی پروپیلن و مواد عایق ساختمانی را در دستور كار خود دارد.
یكی از مهمترین راهبردهای این شركت ارائه نوآوری و ایجاد تمایز نسبت به محصولات موجود در بازار است. این شركت با عنایت به توسعه فناوری نانو در كشور و پتانسیل های این فناوری در بهبود عملكرد محصولات، نسبت به استفاده از این فنآوری در محصولات خود اقدام نموده است.
برای تولید موكت های آنتی باكتریال از نانوذرات اكسید روی استفاده شد. با به كارگیری این نانوذرات، علاوه برخواص آنتی باكتریال، خاصیت هایی نظیر ضدحساسیت و ضدبو نیز در محصول نهایی به وجود آمد.
این شركت در ماه های اخیر مبادرت به تولید موكت های آنتی باكتریال نانویی كرده و تمامی این موكت ها تجاری سازی شده است و بر این اساس این شركت در ماه آینده، بسته به نیاز بازار، ظرفیت تولید این موكت ها را افزایش خواهد داد.
موكت های آنتی باكتریال را می توان در محیط های بیمارستانی، خانگی و مساجد به كار برد.
منبع:

1398/05/20
14:01:38
5.0 / 5
5128
تگهای خبر: بازار , فروش , فناوری , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
فوری خرید