در گفت وگو با فوری خرید مطرح شد

زعفران كاران مجبور به ارزان فروشی هستند

زعفران كاران مجبور به ارزان فروشی هستند

به گزارش فوری خرید عضو شورای ملی زعفران اظهار داشت: كشاورزان مجبورند زعفران را ارزان بفروشند و دلالان سود اصلی را می برند.


علی حسینی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینكه اقدام سازمان تعاون روستایی برای خرید زعفران حداقل به ثبات قیمت این محصول در بازار كمك خواهد نمود و باعث تعادل بین تقاضا و عرضه زعفران می شود، اظهار نمود: با این اقدام دست دلالان كه زعفران را به قیمت ارزان از كشاورزان می خرند و به قیمت نجومی می فروشند، كوتاه خواهد شد.
وی افزود: سازمان تعاون روستایی در این موقعیت باید هم حافظ منافع صادركنندگان و هم تولیدكنندگان باشد و این سازمان نباید به این امید زعفران را خریداری كند كه قیمت ها را بالا ببرد و سپس بفروشد، بلكه باید منصفانه عمل كند و این محصول را به همان قیمتی كه از كشاورزان خریداری می كند، در اختیار صادركنندگان قرار بدهد.
عضو شورای ملی زعفران اضافه كرد: بیشتر از ۷۰ درصد زعفران كاران كشور سطح زیر كشت آنها حداكثر یك هكتار است؛ ازاین رو كسی كه یك هكتار یا كمتر از این میزان سطح زیر كشت دارد، معادل ۵ تا ۷ كیلو زعفران برای فروش دارد. فردی كه به سازمان تعاون روستایی رجوع می كند و می گوید ۵۰ كیلو زعفران برای فروش دارد، كشاورز نیست و باید این سازمان تمركز خویش را بر خرید این محصول از كشاورزان بگذارد.
وی معضل حال حاضر كشاورزان را ماندن گل های زعفران بر روی زمین دانست و تصریح كرد: كشاورزان به علت ماندن گل های زعفران بر روی زمین مجبور می شوند كه زعفران را به قیمت ارزان بفروشند، سپس دلالان این محصول را در حاشیه شهرها بعد از پاك كردن می خواهند به سازمان تعاون روستایی بفروشند.
منبع:

1398/08/16
11:23:08
5.0 / 5
4972
تگهای خبر: بازار , خرید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
فوری خرید