چرا استرالیایی ها علاقه ای به خرید خودروی برقی ندارند؟

چرا استرالیایی ها علاقه ای به خرید خودروی برقی ندارند؟

به گزارش فوری خرید نتایج نظرسنجی های صورت گرفته نشان داده است كه شهروندان استرالیایی به علل مختلفی تمایل چندان زیادی به خریداری و استفاده از خودرو های پاك برقی ندارند.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، اخیرا موسسه تحقیقاتی نیلسن با انجام یك نظرسنجی دریافته و اعلام نموده است كه مشتریان و شهروندان استرالیایی تحت تأثیر بعضی از عوامل علاقه و تمایل چندان زیادی برای خریداری و استفاده از خودرو های الكتریكی از خود نشان نداده اند كه همچون مهم ترین آنها می توان به قیمت بالا، قدرت پیمایش مسافت و اطلاع رسانی ضعیف و آینده نامشخص آنها اشاره نمود.
این در حالیست كه خیلی از كشورهای پیشرفته در جهان بویژه در مناطق آمریكای شمالی، اروپا و شرق آسیا در سال های اخیر استقبال بی نظیری از وسائل نقلیه پاك و دوستدار محیط زیست همچون خودرو های تمام الكتریكی، هیبریدی و پلاگین هیبریدی كرده اند.
افزایش روز افزون خودرو های برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودرو های پاك، سبب شده است شركت های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یك از برنامه های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی كنند.
بدین ترتیب شركت های خودروسازی بزرگی تصمیم گرفته اند كه تغییر رویكرد داده و به سمت و سوی ساخت و طراحی خودرو های برقی و الكتریكی و هیبریدی بپردازند تا در سال های آینده، مشتریان خودرو بیشتر به خرید این محصولات روی بیاورند.
تازه ترین آمارهای انتشار یافته از منابع خبری در استرالیا نشان داده است كه روند استقبال و خریداری خودرو های برقی در این كشور همچون سایر بازار كشورهای پیشرفته رو به رشد و صعودی نبوده و این طور كه به نظر می آید، شهروندان و مشتریان استرالیایی هنوز اعتقاد دارند كه خودرو های الكتریكی هنوز جایگزین مناسب و كاملی برای خودرو های بنزینی و دیزلی كه از قدرت و سرعت و ایمنی بیشتری برخوردار می باشند، به شمار نمی روند.
پیش تر كارشناسان به بعضی از مزایای خودرو های برقی اشاره كرده بودند كه همچون مهم ترین آنها كمك به كاهش آلودگی هوا و گرمایش زمین، كمك به حفظ سلامت بشر، حیوانات و محیط زیست، كمك به كاهش وابستگی به نفت و فرآورده های نفتی و استفاده از فناوری های نوین است.
طبق گزارش و آمارهایی كه موسسه نیلسن منتشر نموده است، سهم فروش خودرو های الكتریكی در استرالیا كمتر از یك درصد است. اما با این حال، ۲۴ درصد از شهروندان این كشور عنوان كرده اند كه به خریداری و استفاده از یك خودروی الكتریكی لوكس و قدرتمند علاقه زیادی دارند.
پارسال میلادی بالغ بر ۱.۲ میلیون دستگاه خودروی برقی و پلاگین هیبریدی در بازار چین، ۳۶۰ هزار دستگاه در ایالات متحده آمریكا و سه هزار و ۶۸۲ دستگاه در نیوزلند به فروش رسیده است كه به باور خیلی از تحلیل گران، میزان فروش وسائل نقلیه پاك و دوستدار محیط زیست وابستگی زیادی به سیاست گذاری های دولت كشورهای مختلف و عرضه تسهیلات ویژه برای ترغیب شهروندان به خریداری خودرو های پاك دارد.1398/08/16
21:11:16
5.0 / 5
5214
تگهای خبر: بازار , خرید , خودرو , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
فوری خرید