نظرسنجی كیتكونیوز نشان داد

طلا امیدی به افزایش قیمت ندارد

طلا امیدی به افزایش قیمت ندارد

فوری خرید: نظرسنجی هفتگی كیتكونیوز نشان داد مفسرین وال استریت و سرمایه گذاران باور ندارند كه فشار فروش در بازار طلا هفته جاری تمام خواهد شد.به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، طلا هفته گذشته را با عملكرد نه چندان مطلوبی به انتها برد و بازار طلا با فشار فروش فنی روبرو شد برای اینكه ریسك پذیری سرمایه گذاران بهبود پیدا كرد و این مساله موجب كاهش سه درصدی قیمت طلا در هفته گذشته شد كه بزرگترین كاهش هفتگی در دو سال و نیم اخیر بود.

دارین نیوسام، رئیس شركت "دارین نیوسام آنالایز" اظهار نمود بااینكه بازار طلا روند نزولی پیدا كرده است اما به نظر نمی رسد گرفتار بیش فروش شده باشد و سطح حمایت مهم بعدی طلا حدود ۱۴۰۷ دلار خواهد بود.

در نظرسنجی هفته جاری كیتكونیوز از مفسرین وال استریت، ۱۳ نفر شركت كردند كه از میان آنها چهار نفر یا ۳۱ درصد افزایش قیمت طلا و هشت نفت یا ۶۱ درصد كاهش قیمت طلا در هفته جاری را پیش بینی كردند. یك نفر یا معادل هشت درصد نیز نظری نداشت.

در این بین، ۹۹۱ نفر در نظرسنجی آنلاین كیتكونیوز از سرمایه گذاران شركت كردند كه از میان آنها، ۴۸۲ نفر یا ۴۹ درصد افزایش و ۳۳۱ نفر یا ۳۳ درصد كاهش قیمت طلا را پیش بینی كردند و ۱۷۷ نفر یا ۱۸ درصد هم نظری نداشتند.

اگرچه بیشتر سرمایه گذاران در این نظرسنجی هنوز نسبت به افزایش قیمت طلا خوش بین بودند اما برای اولین بار از ماه مه میزان خوش بینی آنها به پایین ۵۰ درصد كاهش پیدا كرد. مشاركت در این نظرسنجی آنلاین به بالاترین سطح خود از اواخر سپتامبر رسید.

در نظرسنجی كیتكونیوز برای هفته گذشته مفسرین وال استریت و سرمایه گذاران پیش بینی اشتباهی داشتند. بهای هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر در معاملات روز جمعه بازار آمریكا سه دلار و ۵۰ سنت یا ۰.۲ درصد كم شد و در ۱۴۶۲ دلار و ۹۰ سنت بسته شد و برای كل هفته ۳.۲ درصد كاهش نشان داد.

درصد درستی پیش بینی مفسرین وال استریت و سرمایه گذاران از شروع امسال تابحال ۵۲ درصد بوده است.

چارلی ندوس، استراتژیست ارشد بازار در شركت "لاسال فیوچرز گروپ" اظهار نمود فشار فروش فنی آزار فنی قابل توجهی به روند صعودی طلا زد. وی حالا منتظر است تا ببیند آیا طلا حمایت در سطح ۱۴۰۵ دلار را كه میانگین قیمت ۲۰۰ روزه است، تست خواهدنمود. ندوس به كیتكونیوز گفت با عنایت به وضعیت بازارهای سهام كه به ركورد بالایی صعود كرده اند، افزایش قیمت برای طلا دشوار خواهد بود.

كوین گریدی، رئیس شركت فونیكس فیوچرز هم قیمتهای پایینتر برای طلا در كوتاه مدت پیش بینی و فروش در صورت افزایش قیمت به ۱۴۸۰ دلار را سفارش كرد.

با وجود همه اخبار منفی كه در فضای طلا وجود دارد، بعضی از سرمایه گذاران آماده نیستند از این فلز باارزش دست بكشند. بعضی از مفسرین اظهار می كنند كه بازارها درباره پیش بینی اختتام جنگ تجاری میان آمریكا و چین، بیش از اندازه خوش بین هستند. قیمت طلا از شروع سال میلادی جاری تابحال تحت تاثیر نتایج جنگ تجاری آمریكا و چین بر اقتصاد و تجارت جهان، بیشتر از ۱۴ درصد رشد كرده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا روز جمعه بعد از اینكه احتمال لغو بعضی از تعرفه ها روی واردات كالاهای چینی را رد كرد، ابهامات جدیدی را در فضای بازار نسبت به دورنمای توافق تجاری دو ابرقدرت اقتصادی به وجود آورد.

افشین نوابی، مدیر معاملات شركت بازرگانی "ام كی اس" اظهار نمود كه بااینكه طلا هفته دشواری را گذراند اما بدبینی كاملا به این فلز زرد با درنظر گرفتن ابهاماتی كه در بازار وجود دارد، به این سادگی نخواهد بود.
1398/08/18
14:50:17
5.0 / 5
5083
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
فوری خرید