وزیر جهاد كشاورزی خبر داد:

بازگشایی مرز صادراتی عراق تا اواخر آبان ماه

بازگشایی مرز صادراتی عراق تا اواخر آبان ماه

به گزارش فوری خرید وزیر جهاد كشاورزی اظهار داشت: پیش بینی می شود تا اواخر آبان ماه مرز عراق باز شود و بتوانیم صادرات محصولاتی مثل گوجه و هویچ را داشته باشیم.به گزارش فوری خرید به نقل از مهر، محمود حجتی امروز پنجشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه سال زراعی گذشته بارش خوبی داشتیم و در تولید محصولات سال خوبی داشتیم، گفت: در مورد گوجه چون عراق مرزها را بست محدودیت هایی بوجود آمد.
وی اشاره كرد: بیشتر از یك میلیون تن گوجه بیشتر تولید كرده ایم امسال، پس ۳۲۰ تا ۳۳۰ هزار تن را خریداری و در كارخانجات تبدیل به رب كردیم و آرام آرام روانه بازار می شود.
وزیر جهاد كشاورزی با اشاره به اینكه در این سال ها ظرفیت سردخانه های كشور افزایش یافته است و به نزدیك ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تن ظرفیت رسیده ایم، اشاره كرد: صنایع فرآوری هم روز به روز در حال گسترش است.
حجتی با اشاره به اینكه در مورد برخی محصولات با وجود اصراری كه داشته ایم و اطلاع رسانی كرده ایم كه جایی در سبد هزینه مردم ندارد باردیگر این محصولات از طرف كشاورزان كشت شده است، اظهار داشت: بعنوان مثال در ازنا با وجود تاكیدات متاسفانه بیشتر از ۳ برابر سال قبل هویچ كشت شده به امید اینكه مرز باز شود و صادر شود.
وی اظهار داشت: طرف عراقی مرز را بسته بود، پیش بینی می شود تا اواخر آبان مرز باز شود و برون رفت از این حالت داشته باشیم.


منبع:

1398/08/26
08:42:18
5.0 / 5
4955
تگهای خبر: بازار , خرید , صادرات , صادراتی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
فوری خرید