در بازار جهانی

رشد قیمت طلا شتاب گرفت

رشد قیمت طلا شتاب گرفت

به گزارش فوری خرید قیمت طلا در نتیجه انتشار آمار اقتصادی نه چندان مطلوب در آمریكا و نگرانی ها پیرامون توافق تجاری موقتی آمریكا و چین كه تقاضا برای خرید این فلز پرارزش را تقویت كرد، در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی به بالاترین حد در یك ماه و نیم اخیر صعود كرد.به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۳ درصد افزایش داشت و به ۱۴۸۹ دلار و ۵۲ سنت رسید.

در بازار معاملات آتی آمریكا، هر اونس طلا با ۰.۳ درصد افزایش، به ۱۴۹۲ دلار و ۸۰ سنت رسید.

آماری كه روز دوشنبه منتشر گردید نشان داد سفارش های جدید برای كالاهای ساخت آمریكا در نوامبر رشد چندانی نداشت و صادرات آنها كاهش پیدا كرد كه نشان داده است سرمایه گذاری تجاری عامل بازدارنده رشد اقتصادی در سه ماهه چهارم امسال خواهد بود.

به گفته استفن اینس، استراتژیست ارشد بازار در شركت "اكسی تریدر"، آمار اقتصادی ضعیف تر آمریكا انتشار یافته و همچنان نگرانی هایی نسبت به سطح فعلی تعرفه های واردات وجود دارد كه اقتصاد این كشور را متاثر خواهد نمود.

عامل دیگری كه به نگرانیها اضافه كرد، رشد منفی غیرمنتظره اقتصاد كانادا بود كه اولین رشد منفی ماهانه از فوریه و ناشی از اعتصاب خودروسازی آمریكا بود.

قیمت طلا كه در شرایط بی ثباتی اقتصادی و سیاسی به پناهگاه مطمئن سرمایه تبدیل می شود با ۱۶ درصد رشد، امسال در راه ثبت بزرگترین رشد سالانه از سال ۲۰۱۰ قرار دارد كه عموما به علت جنگ تجاری ۱۷ ماهه آمریكا و چین و تأثیر منفی آن بر رشد اقتصاد جهانی بوده است.

در بخش تجاری، سرمایه گذاران منتظر تحولات بیشتر در مورد فاز اول توافق تجاری میان آمریكا و چین هستند. هنوز به صورت ۱۰۰ درصد مشخص نیست كه فاز اول توافق تجاری امضا خواهد شد یا خیر و بعد از آن فاز دوم توافق مطرح می شود كه به معنای نیاز احتمالی سرمایه گذاران به خرید طلا خواهد بود.

بر اساس گزارش رویترز، علیرغم این كه پكن و واشنگتن اقداماتی را برای كاهش تنش ها در پیش گرفته اند اما آنها روی مسائلی شامل اعتراضات ضد دولتی در هنگ كنگ و برخورد با اقلیت ها در چین اختلاف نظر دارند.

بازارهای سهام آسیایی و آمریكایی در آستانه تعطیلات سال نو بین صعود و سقوط در نوسان بودند. انتظار می رود در آستانه تعطیلات كریسمس معاملات در خیلی از بازارهای مالی كاهش پیدا كند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد كاهش، به ۱۸۷۴ دلار و ۴۸ سنت رسید. هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۷ درصد افزایش یافت و به ۱۷ دلار و ۵۴ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ثابت بود و به ۹۳۵ دلار و ۹۹ سنت رسید.
1398/10/03
12:49:13
5.0 / 5
4991
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
فوری خرید